אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה במחירי הסחורות; הנפט מוסיף 3.3% ונסחר סביב 51 דולר לחבית צילום: צביקה טישלר

עלייה במחירי הסחורות; הנפט מוסיף 3.3% ונסחר סביב 51 דולר לחבית

העליות - עקב ציפיות המשקיעים כי מאמצי הממשלות נגד המיתון נושאים פרי; הפלדה עולה ב-3%, וגם מחירי האלומיניום, הניקל, האבץ והעופרת רושמים עליות

09.04.2009, 14:44 | ענת ציפקין וסוכנויות הידיעות

מחירי הסחורות והנפט רושמים היום (ה') עליות שערים על רקע ציפיות המשקיעים כי המאמצים המשולבים של ממשלות העולם למלחמה במיתון נושאים פרי.

מחיר הפלטיניום לחלוקה מיידית מזנק בכ-3% למחיר של 1,213 דולר לאונקיה, שיא של שישה חודשים. מחיר הפלדה לחלוקה בעוד שלושה חודשים עולה גם הוא ב-3% ל-4,530 דולר לטון, לשיא של חמישה חודשים, בבורסת המתכות של לונדון. גם במסחר באלומיניום, ניקל, אבץ ועופרת נרשמות היום עליות שערים . הזינוקים במסחר במתכות נרשמים על רקע נתוני מאקרו המתפרסמים היום ביפן מהם עולה כי היקף הייבוא של ציוד תעשייתי צמח בחודש האחרון ב-1.4% לעומת חודש מקביל אשתקד.

גם מחירו של הזהב השחור עולה. מחיר הנפט לחלוקה בחודש מאי מזנק ב-3.3% ונסחר סביב 51 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. אתמול (ד') נסחר הנפט סביב 49 דולר לחבית. בסיכום שנתי, עלה מחיר הנפט ב-13% מאז תחילת שנת 2009. הסיבה להמשך העלייה ההדרגתית במחירו של הנפט היא עלייה נמוכה ביחס להערכות - של 1.65 מיליון חביות - בהיקף המלאי של הנפט הגולמי בארצות הברית בשבוע שעבר - ל-364.7 מיליון חביות. זאת על אף שמדובר בשיאי מלאי שלא נרשמו מאז שנת 1993.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות