אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט אישר עיקול של 3 מיליון שקל על נכסי חברה מקבוצת צים צילום: אלעד גרשגורן

בית המשפט אישר עיקול של 3 מיליון שקל על נכסי חברה מקבוצת צים

צו העיקול ניתן לבקשתה של חברת ישפאר הנמצאת בהליכי בוררות עם חברת אוברסיז מקבוצת צים. השופט: יש חשש ממשי שפסק הבורר יגיע בשלב מאוחר מדי, כאשר לאוברסיז לא יישארו נכסים

12.04.2009, 18:35 | מארק שון
בית המשפט המחוזי בפתח תקוה קיבל ערב החג את טענות חברת ישפאר ואישר את צו העיקול על סך 3 מיליון שקל נגד נכסי חברת הלוגיסטיקה אוברסיז מקבוצת צים. בית המשפט אישר ביום ג' האחרון את העיקול לאחר שהוא ניתן במעמד צד אחד ב-2 בפברואר.

צו העיקול ניתן לבקשתה של חברת ישפאר, המנהלת בימים אלה הליכי בוררות כנגד אוברסיז בפני בורר, השופט בדימוס שלום ברנר. במסגרת הבוררות הגישו שתי החברות תביעות הדדיות. ישפאר תובעת כ-10.7 מיליון שקל בגין הפרת הסכם אספקת ציוד לוגיסטי, ואילו אוברסיז תובעת כ-4.2 מיליון שקל בטענה שישפאר לא עמדה בתנאי החוזה ביניהן ולא שילמה תמורת הציוד.

השופט מאיר יפרח קיבל שבוע שעבר את טענת ישפאר, כי יש חשש ממשי שפסק הבורר יגיע בשלב מאוחר מדי, כאשר לאוברסיז לא יישארו נכסים. אוברסיז חדלה למעשה מלהתקיים, טענה ישפאר, וכל נכסיה הועברו לחברה אחרת בשם אמ.פי.אל. ישפאר התבססה בטענה זו על שיחות עם לקוחות אוברסיז, חברת IBM וקרדן סחר, ועם עובדים של אוברסיז, שטענו כי כל הפעילות הכלכלית הועברה לחברת אמ.פי.אל.

השופט קבע, כי אוברסיז עצמה הודתה כי מכרה את מרבית פעילותה לאמ.פי.אל. ולדבריו "קיים חשש סביר (ודומה כי דרגת החשש היא אף גבוהה יותר) שדחיית הבקשה תותיר את ישפאר לפני שוקת שבורה (וחרבה) שעה שתידרש לפסק הבוררות", והוסיף כי אוברסיז פעלה לכאורה להוצאת נכסיה מידיה והפסקת פעילותה העצמאית.

ישפאר מיוצגת על ידי עורכי הדין עופר כהן-צדק וארז גוטרמן ממשרד שדות ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות