אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הדירוג S&P משעה את הדירוג של ענקית היהלומים אלרוסה צילום: אוראל כהן

חברת הדירוג S&P משעה את הדירוג של ענקית היהלומים אלרוסה

חברת הדירוג הבינלאומית הודיעה לאלרוסה, המתחרה הגדולה של עסקי היהלומים של לב לבייב, כי בצעד חריג היא משעה את דירוגה על רקע סירובה לספק לחברת הדירוג נתונים פיננסים אותם דרשה

13.04.2009, 13:01 | נעמה סיקולר ואולגה ויניאר
חברת הדירוג הבינלאומית S&P הודיעה לאלרוסה – חברת היהלומים של ממשלת רוסיה והמתחרה הגדולה של עסקי היהלומים של לבייב, כי היא משעה בצעד חריג את דירוגה על רקע סירובה לספק לחברת הדירוג נתונים פיננסים אותם דרשה.

בדו"ח מיוחד שהוציאה S&P היא כותבת כי אלרוסה סירבה לשתף איתה פעולה ולהעביר לידה נתונים אודות קצב המכירות ברבעון הראשון של 2009 וכן פרטים על הסכמים איתם הגיעה עם הממשלה בנוגע לקצב כריית היהלומים.

על מנת שנוכל להמשיך ולדרג את אלרוסה תהייה החברה חייבת לספק לנו נתונים מעודכנים על מצבת החובות שלה, כותבים בחברת הדירוג.

מדובר בחדשות בעייתיות לענף היהלומים שסובל בין כה בחודשים האחרונים מירידה במכירות ובמחירי היהלומים. על פי הערכות בענף, חשש למצבה הפיננסי של אלרוסה עשוי להכניס לסחרור נוסף את השוק כולו לאחר שכבר נצפו בו סימנים ראשונים של התאוששות שכן אלרוסה מייצרת 97% מיהלומי הגלם ברוסיה וכ-20% מיהלומי הגלם שנמכרים בעולם. לחברה גם מספר לקוחות ישראלים גדולים.

הרווח הנקי של אלרוסה צנח בשנת 2008 פי 3.7 לעומת 2007 והסתכם ב-3.8 מיליארד רובל (כ-110 מיליון דולר). השווי כולל של היהלומים שהפיקה החברה עמד על 1.82 מיליארד דולר והכנסותיה הסתכמו ב-2.336 מיליארד דולר.

אלרוסה כבר דיווחה על הורדת תפוקה לשנה הקרובה. במהלך 2009 היא צפויה לכרות יהלומי גלם בשווי כולל של 1.5 מיליארד דולר, 17.9% פחות מהתוכנית המקורית אשר אושרה בדצמבר 2009. תחזית המכירות לשנה הקרובה גם עודכנה וצפויה להיות נמוכה ב-21% מהקודמת, כאשר סך המכירות של יהלומים יסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות