אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטיוניטי תגייס עד 1.2 מיליון דולר בהנפקת זכויות צילום: בלומברג

אטיוניטי תגייס עד 1.2 מיליון דולר בהנפקת זכויות

הגיוס יאפשר לחברה לדחות תשלומים למחזיקי החוב של החברה בהיקף של 4 מיליון דולר. המנכ"ל שמעון אלון התחייב להשתתף בהנפקה בהיקף של עד 360 אלף דולר

15.04.2009, 19:27 | תומר קורנפלד

מלחמת ההישרדות של חברת אטיוניטי המנוהלת על ידי שמעון אלון נמשכת. במהלך החג דיווחה החברה, הנסחרת בארה"ב לפי שווי של 3.5 מיליון דולר בלבד, שבכוונתה לגייס לכל הפחות 750 אלף דולר ועד 1.2 מיליון דולר באמצעות הנפקת זכויות לבעלי המניות הקיימים. גיוס ההון נועד לאפשר לחברה לדחות תשלומים לבעלי אג"ח פרטיים ולקרן פלנוס ולתת לחברה אוויר לנשימה להמשך פעילותה. 

חברת אטיוניטי עוסקת בפיתוח מוצרי תוכנה ארגונית לשילוב בין מערכות מידע שונות בזמן אמת. את שנת 2008 חתמה עם הכנסות של 11.5 מיליון דולר והפסד של 3.8 מיליון דולר. במהלך הרבעון הרביעי של 2008 ביצעה החברה מהלכים של הפחתת עלויות במטרה לעבור לרווחיות Non-GAAP במהלך 2009, אולם החברה אשר קופת המזומנים שלה הכילה 480 אלף דולר בסוף השנה זקוקה למימון להמשך פעילותה. 

כחלק מהנפקת הזכויות, התחייב אלון להשקיע 360 אלף דולר מסכום ההנפקה מתוך אמונה בחברה. כמו כן, גם הלוואת גישור שהעמיד אלון לחברה (יחד עם בעלי מניות נוספים רון צוקרמן והמנכ"ל לשעבר אקי רטנר) בהיקף של 390 אלף דולר תומר למניות החברה. בכוונת החברה לקדם את הנפקת הזכויות בכנס משקיעים שייערך ב-27 לאפריל במקביל לפרסום התוצאות הכספיות לרבעון הראשון ולאפשר לה לגייס את הכסף עד ה-5 למאי. 

מטרת הנפקת הזכויות כאמור היא לדחות תשלומים. כחלק מהפעילות של החברה, נטלה אטיוניטי הלוואה מקרן פלנוס בהיקף של 2 מיליון דולר. על פי הסיכום בין אטיוניטי לפלנוס, הנפקת זכויות מוצלחת תאפשר דחייה של תשלומי הקרן ממרץ 2009 לפברואר 2010. כמו כן, גם התשלום לפלנוס שהיה אמור להתבצע ב-12 תשלומים חודשיים יגדל ל-24 תשלומים ויקל על החברה בפריסת החוב.  

כמו כן, גם בעלי החוב של החברה שהלווו לה 2 מיליון דולר נוספים הסכימו לדחות את תשלומי האג"ח לאחר שראו שבעלי השליטה מכניסים את היד לכיס. על פי הסיכום, תשלומי האג"ח ישולמו להם רק בנובמבר 2010 במקום ממאי 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות