אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר סיטי צפויה להפסיד יותר מ-150 מיליון ליש"ט בשנה הקרובה צילום: בלומברג

מנצ'סטר סיטי צפויה להפסיד יותר מ-150 מיליון ליש"ט בשנה הקרובה

זאת לאחר שהודיעה על הפסדים של יותר מ-30 מיליון ליש"ט ב-2007/2008 ולפני שהוציאה 135 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים

16.04.2009, 09:02 | סוכנויות הידיעות

מנצ'סטר סיטי - שנרכשה בקיץ על ידי חברת ההשקעות של דובאי, ADUG – הודיעה על הפסדי שיא של יותר 30 מיליון ליש"ט (32.6 מיליון ליש"ט) ב-12 החודשים שהסתיימו ב-31/5/2008. ההפסדים לעונה הנוכחית צפויים לעבור את רף ה-150 מיליון ליש"ט.

ההפסדים - שכולם היו בעת שהקבוצה היתה בבעלותו של ראש ממשלת תאילנד לשעבר, תאקסין שינאווטרה – לא מנעו מהחברים מאבו דאבי להשקיע 135 מיליון ליש"ט נוספים בשני חלונות העברות השחקנים.

הסיטיזנס רשמו עלייה של 31 אחוז בהכנסות ל-83 מיליון ליש"ט – בעיקר בגלל הסכם מכירת זכויות השידור של הפרמיירליג – אבל החשבונות מתקופת שינאווטרה מראים עלייה לא פרופורציונאלית בשכר השחקנים – 50% ל-52.2 מיליון ליש"ט.

תקציב המשכורות צפוי לצמוח גם כן עד לפעם הבאה שיפורסמו הפרטים הפיננסים של הקבוצה – זאת מאחר שרכישת שחקנים כגון שון נייג'ל דה יונג רייט פיליפס, קרייג בלאמי ורוביניו – שכולם בעלי שכר של 80 אלף ליש"ט לשבוע ויותר – לא נכללה בפרסום הפרטים מהעונה שעברה.

מארק יוז אמר שהוא מתכנן לקצץ את סגל השחקנים הקיים שלו (בשנה שעברה מכרה הסיטי שחקנים בשווי 16 מיליון ליש"ט) אבל ההנחה הרווחת היא שקבוצת אבו דאבי יונייטד תשקיע מאות מיליוני ליש"ט ברכישת שחקנים ומשכורות עתק.

אגב, הסיטי הכניסה רק 11 מיליון ליש"ט ממכירת כרטיסים. סכום שבקושי מכסה את משכורתו של רוביניו.

הסיטיזנס הם לא המפסידים הגדולים היחידים בפרמיירליג. פורטסמות' הודיעה על הפסדים של 16.6 מיליון ליש"ט בעונה שעברה – עונה שבה זכתה הקבוצה בגביע. בשנה הקודמת הפסידה הקבוצה 7 מיליון ליש"ט. החובות של פומפי עומדים על כ-80 מיליון ליש"ט וסשה גאידמק, הבעלים, כבר הודיע שהוא מעוניין למכור את הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות