אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ג'יי.פי מורגן משתוקק להיות חופשי: ביכולתנו להחזיר את כספי החילוץ "מחר" צילום: בלומברג

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן משתוקק להיות חופשי: ביכולתנו להחזיר את כספי החילוץ "מחר"

25 מיליארד דולר קיבל הבנק מקרן החילוץ של הנשיא לשעבר בוש. לאחר פרסום תוצאות הרבעון הראשון אומר ג'יימי דיימון, כי הוא מחכה להוראות ממשרד האוצר האמריקאי

16.04.2009, 16:51 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן צ'ייס, שדיווח היום (ה') על רווחים גבוהים מהמצופה - של 2.1 מיליארד דולר - ברבעון הראשון, אומר כי הבנק מסוגל להחזיר באופן מיידי את כספי החילוץ שקיבל מהממשל הפדרלי.

ג'יימי דיימון, שהגדיר כ"אות קלון" את הכספים שהועברו לבנק, באמצעות קרן החילוץ של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש, אמר בשיחת ועידה, כי הבנק ממתין להנחיות ממשרד האוצר האמריקאי. "אנחנו יכולים להחזיר את הכסף מחר", ציין.

דיימון (53) לקח 25 מיליארד דולרים מכספי החילוץ הפדרליים בשנה שעברה. הוא הצליח להעביר את החברה את המשבר הכלכלי בצורה טובה יותר מהמתחרים: הבנק רשם מחיקות והפסדים בהיקף של 33.3 מיליארד דולר ב-2008, בהשוואה ל-88.3 מיליארד דולר של סיטיגרופ ו-55.9 מיליארד דולר, שרשם מריל לינץ', שהוא עתה חלק מבנק אוף אמריקה, הבנק הגדול בארצות הברית.

"למדנו את הלקח שלנו" בנוגע ללקיחת הלוואות מהממשל, ציין דיימון.

בעבר אמר המנכ"ל, כי הוא משתוקק להחזיר את הכספים הפדרליים "בהקדם". מהלך כזה ישחרר את הבנק ממגבלות, בכל הקשור לבונוסים ושאר מגבלות הכרוכות בכספי הסיוע. גולדמן זאקס גייס השבוע 5 מיליארד דולרים במכירת מניות כדי לסייע לו בהחזרת 10 מיליארד דולר, שקיבל בכספי ממשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות