אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיר-פישמן מגייסת 15 מיליון דולר לקרן השנייה שלה צילום: גלעד קוולרצ'יק

תמיר-פישמן מגייסת 15 מיליון דולר לקרן השנייה שלה

הגיוס יכלול גיוס של 5 מיליון דולר בהנפקת מניות לציבור ועוד 10 מיליון דולר ממשקיעיה הפרטיים של הקרן; הסיבה המרכזית: לתמוך בחברות כקופרגייט ואקספנד

16.04.2009, 21:59 | אסף גלעד
לא חלפו שבועיים מאז הודיעה קרן ההון סיכון אוורגרין על גיוס נספח של 20 מיליון דולר לקרן הרביעית שלה, גם קרן ההון סיכון תמיר-פישמן מודיעה על גיוס דומה: הפעם מדובר ב-15 מיליון דולר לקרן השנייה שלה, שנסגרה בשנת 2000 בסכום של 150 מיליון דולר. הגיוס יכלול גיוס של 5 מיליון דולר בהנפקת מניות לציבור ועוד 10 מיליון דולר ממשקיעיה הפרטיים של הקרן השנייה.

הסיבה המרכזית לגיוס הנספח: לתמוך בחברות הפורטפוליו הקיימות בקרן השניה, הנחשבות לחברות המוצלחות של תמיר-פישמן, כגון קופרגייט ואקספנד. לולא המשבר הכלכלי, היו שתי החברות מונפקות בנאסד"ק. ל'כלכליסט" נודע כי ערב המשבר העולמי, בחודש אוגוסט 2008, עמדה קופרגייט להנפיק תחת שווי שוק של 600 מיליון דולר.

תמיר-פישמן נמצאת בשנים האחרונות במאמץ לגיוס הקרן השלישית שלה. תכניות הגיוס הראשונות של תמיר-פישמן כללו גיוס של 150 מיליון דולר, אך זו תיסגר בסכום סופי של 100 מיליון דולר ותושק בחודש הקרוב. אם כן, מדוע מגייסת תמיר-פישמן את הנספח בן 15 מיליון הדולר? זאת כיוון שתמיכה בחברות הקיימות צריכה להתבצע אך ורק מהקרן המקורית שהשקיעה בהן, דהיינו הקרן השנייה. "בסך הכל אלה חדשות טובות כיוון שמדובר בגיוס חברות טובות ובוגרות שסיכון ההשקעה בהן הוא נמוך", אמר ל"כלכליסט" אלדד תמיר, שותף בכיר בקרן ההון סיכון של תמיר-פישמן, "הגיוס הוא בעטיים של תנאי השוק שלא מתירים אקזיטים."

אם היו מחליטים אנשי תמיר פישמן להעזר בקרן נוספת למימון החברות הקיימות בפורטפוליו שלהן, היו מוצאים את עצמם מדוללים בחברות הנחשבות לספינות הדגל שלהם.

 

על מנת למשוך משקיעים, הכריזו בתמיר פישמן על ביטול דמי הניהול על קרן הנספח ובמחצית מהשתתפות ברווחי החברות - 10% במקום 20% כנהוג בקרנות ההון סיכון. תמיר צופה כי קרנות הון סיכון ישראליות נוספות ילכו בעקבותיו וינקטו בצעדים דומים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות