אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רימון רסס הושלך לעבר ביתו של ראש העיר אשדוד צילום: צביקה טישלר

רימון רסס הושלך לעבר ביתו של ראש העיר אשדוד

שוב נראה שגורמי פשע מנסים לאיים על ראשי השלטון המקומי. רימון שהושלך לעבר ביתו של יחיאל לסרי גרם לנזק לבית ולמבנים סמוכים.

16.04.2009, 22:30 | ynet
מי מנסה להפחיד את ראש העיר? רימון רסס הושלך הערב (ה') לעבר ביתו של ראש העיר אשדוד, יחיאיל לסרי, ברובע י"ב בעיר. הרימון, שהתפוצץ בחצר, גרם נזק לשמשות ולמבנים סמוכים. למרבה המזל, שהו לסרי ובני משפחתו בעת האירוע בכנס אקדמי על יהדות מרוקו וחגיגות המימונה.

עדי ראייה מסרו כי הרימון הושלך על-ידי שני אנשים שרכבו על אופנוע והיו לבושים בשחור, ואחרים סיפרו כי סברו תחילה שמדובר בפיצוץ רקטת קסאם. בכירי עיריית אשדוד בראשות מנכ"ל העירייה הגיעו אל ביתו של לסרי וכך גם מפקדי מרחב לכיש במשטרה.

"שמענו פיצוץ חזק מאוד. לא הבנתי מה זה אבל כעבור זמן קצר נאמר לנו שמדובר ברימון שהושלך לעבר ביתו של ראש העיר. זה מאוד הפתיע אותנו, הוא הרי רק נכנס לתפקיד", סיפר אחד השכנים. במשטרה מתייחסים בחומרה רבה לתקרית לאור העובדה שמדובר באיום על חייו של ראש עיר.

אין זו הפעם הראשונה שבתיהם של בכירי עיריית אשדוד מהווים יעד לרימונים. לפני כמה חודשים הושלך חזיז לעבר ביתו של סגן ראש העיר, ליאון בן-לולו. עד-כה לא נמצאו האחראים לאירוע. גם בקדנציה הקודמת הושלכו כמה רימוני הלם לעבר ביתו של בנו של ראש העיר הקודם, צבי צילקר, שכיהן בתפקיד ב-34 השנים האחרונות..

מאז נבחר לסרי לפני כמה חודשים, הוא פועל ליישום מספר רפורמות באשדוד ובהן בחינה מחדש של פרויקטים גדולים שאושרו על-ידי צילקר. בין היתר, מנהל לסרי מאבק מול כמה קבלנים בנוגע לכמה פרויקטים נדל"ניים. גורמים המקורבים ללסרי אמרו כי לא התקבלו איומים על חייו או איומים אחרים. לסרי עצמו בחר שלא להגיב לתקרית.

בשנים האחרונות נרשמו מספר מקרים של הפחדת ראשי רשויות מקומיות בשיטה דומה. התקריות גרמו לראש מרכז השלטון המקומי עד לאחרונה, עדי אלדר, להכריז כי "זו שאלה של זמן עד שיקופחו חייו של ראש העיר נוכח האלימות הגואה במחוזותינו". בין היתר, ספגו ראשי הערים נתניה, נהריה, טייבה, וכפר קאסם רימונים לעבר בתיהם.

המקרה האחרון התרחש בדצמבר, אז הושלך רימון רסס לביתו של ראש העיר קריית-ים, עו"ד שמואל סיסו. הרימון התפוצץ וגרם לנזק ולהרס, אף איש מבני הבית לא נפגע. על-פי החשד, הרקע למעשה היה דרישת העירייה לסגור עסק על חוף הים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות