אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פילת מדיה: מועד הקיבול להצעת הרכש למניות החברה נדחה בשבועיים צילום: shutterstock

פילת מדיה: מועד הקיבול להצעת הרכש למניות החברה נדחה בשבועיים

בחודש שעבר הציעה סינטק מדיה לרכוש את פילת, ולמזג את השתיים. עד עתה קיבלה סינטק הודעות קיבול מ-48.9% מבעלי המניות של פילת

19.04.2009, 08:56 | ענת ציפקין

פילת מדיה, המספקת מערכות תוכנה לתעשיית הפירסום והתקשורת, דיווחה היום (א') לבורסה בתל אביב, וגם לבורסת לונדון בה היא נסחרת, כי מועד הקיבול להצעת הרכש שקיבלה מצד מתחרתה סינטק מדיה נדחה בשבועיים, ל-30 באפריל. עוד מדווחת פילת הבוקר, כי עד למועד הקיבול המקורי של הצעת הרכש (16 באפריל) קיבלה סינטק הודעות קיבול מבעלי המניות המהוות יחד 48.9% מהונה המונפק של החברה.

לפי מתווה העיסקה מציעה סינטק מדיה, העוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ניהול עסקי לגופי שידור, 26.5 פני במזומן בתמורה לכל מניה של פילת מדיה, ולבצע מיזוג של שתי החברות שמטרתו הגדלת נתח השוק של שתי החברות.

הצעת הרכש של סינטק מדיה משקפת לפילת מדיה שווי שוק של כ-16.3 מיליון ליש"ט. כזכור, דירקטוריון פילת המליץ לבעלי המניות להיענות בחיוב להצעת הרכש. בהנחה שהעסקה תושלם, תימחק פילת מדיה מהמסחר גם בבורסת לונדון וגם מבורסת תל אביב.

סינטק מדיה נוסדה בשנת 2000 ובין לקוחותיה חברות כבלים, תעשיית הלוויין וגופי שידור טלוויזיוניים. היא ממוקמת בירושלים, ויש לה משרדים בניו יורק, דנוור, טורונטו ולונדון. עם הגופים שהשקיעו עד עתה כסף בסינטק מדיה נמנות קרנות ההון סיכון Ascend Technology וסקויה קפיטל, המחזיקה ב-15.6% מהחברה. משקיעים נוספים הם קבוצת פישמן (7.67%) וקבוצת קרדן (18.5%). נשיא ומנכ"ל סינטק מדיה הוא אמוץ ירדן.

בתחילת אפריל דיווחה פילת מדיה על תוצאותיה הכספיות לשנת 2008, מהם עולה כי סיכמה את השנה החולפת עם הכנסות בהיקף של 118 מיליון שקל, זאת לעומת הכנסות בהיקף 151 מיליון שקל בשנת 2007. בשורה התחתונה מדווחת החברה על הפסד נקי של 11.5 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של 6 מיליון שקל בשנה הקודמת. מנכ"ל פילת מדיה הוא אבי אנגל. החברה מאוגדת באנגליה מאז שנת 2000, ומעסיקה 207 עובדים, רובם בישראל, אך חלקם בבריטניה ולחברה יש שלוחות גם באוסטרליה, ארצות הברית והולנד. בשנת 2002 החלה פילת להיסחר גם ב-AIM בלונדון, וגם בתל אביב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות