אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאקר שפרץ לטוויטר נשכר כמומחה אבטחה צילום: shutterstock

ההאקר שפרץ לטוויטר נשכר כמומחה אבטחה

כשבוע לאחר שמייקל מוני הזדהה ככותב התולעת שפגעה בטוויטר, הוא נשכר בשל כישוריו – ומיהר להפיץ תולעת נוספת. גם הממשלה הפדרלית החלה לשכור האקרים

19.04.2009, 15:07 | יוסי גורביץ
מייקל "מייקי" מוני, בן 17 מברוקלין, ניו יורק, הזדהה לפני כשבוע כהאקר שכתב את התולעת שפגעה בטוויטר ימים ספורים קודם לכן. התולעת, שנועדה לחשוף פרצות אבטחה ולא לגרום נזק, גרמה למיקרובלוג הפופולרי להפיץ הודעות המכילות את שמו של "מייקי", כשאחת מהן היא "טוויטר, העסיקו את 'מייקי'". מוני אמר לסינט כי הוא כתב את התולעים "משום שהיה משועמם".

הפרסום המהיר הוביל לכך שמוני נשכר על ידי טרוויס רולנד, מייסד חברת התוכנה ExqSoft מאורגון. רולנד אמר לסינט כי התרשם מכישוריו של מוני, שלדבריו כתב העתק מדויק של טוויטר בעצמו, ושכר אותו בשל יכולות האבטחה שלו.

זמן קצר לאחר שקיבל את העבודה, כתב מוני תולעת חדשה, גם היא מכוונת כנגד טוויטר, שחשפה עוד פרצת אבטחה באתר. לדבריו, "אין לו שום דבר נגד טוויטר", אבל הוא לא הצליח לקבל תגובה ממנהלי האתר. ההחלטה לשכור את מוני – האחרון בשורה של כותבי תולעים שנשכרים על ידי חברות או ממשלות – זכתה לביקורת. מומחה האבטחה גרהאם קלולי כתב בבלוגו כי לא ראוי היה לתמרץ את מוני על התנהגותו בכך שהיא תשיג לו פרנסה. הוא ציין שהתולעת של מוני לא רק בזבזה את זמנם של אלפי משתמשי טוויטר וגרמה להם עוגמת נפש, היא גם יכלה לשמש פורצים בעלי כוונות זדוניות מאלו שלו. רולנד אמר בתגובה כי בכוונתו להנחות את מוני להפעלת כישוריו למטרות טובות יותר, וכי הוא "צריך לגדול, אבל הוא בחור באמת טוב ויש בו להט אמיתי למה שהוא עושה".

בתוך כך, הסוכנות להגנת המולדת של ארצות הברית – גוף שהוקם לאחר התקפות ה-11 בספטמבר ושמגבש שורה של סוכנויות פדרליות לעבודה משותפת – פרסמה לאחרונה מודעה, שמבקשת את שירותיו של "מישהו שיכול לחשוב כמו אחד מהבחורים הרעים" ושיש לו את הכלים להיות האקר, כדי שיבחון את הפרצות במערכות המחשב הפדרליות. הפנטגון החל לאחרונה בתכנית שמטרתה להגדיל את מספר מומחי לוחמת-הרשת שהוא מאמן מדי שנה מ-80 ל-250, יעד שהפנטגון מצפה להגיע אליו ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות