אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברשות המסים שוקלים: ביטול הפטור ממע"מ על הירקות והפירות והעלאת המס על בנזין צילום: יריב כץ

ברשות המסים שוקלים: ביטול הפטור ממע"מ על הירקות והפירות והעלאת המס על בנזין

זאת, במסגרת בחינתם לעומק של כלל הפטורים שניתנים כיום על מוצרים בישראל, במטרה לצמצם את אובדן ההכנסות ממסים. תושבי אילת יכולים לנשום לרווחה: הפטור ממע"מ בעירם לא יבוטל

19.04.2009, 19:41 | הדר קנה ואמנון אטד

משרד האוצר ורשות המסים שוקלים את ביטול הפטור ממע"מ על פירות וירקות. במקביל, נבחנת ההצעה להעלאת המס על בנזין, משיעור של 2.4 שקלים שנגבים כיום, ל-2.7 שקלים בעתיד. בתוך כך, ירד מהפרק הרעיון לביטול הפטור ממע"מ לתושבי אילת, זאת לאחר שנבחן על-ידי הגורמים המקצועיים ברשות.

ברשות המסים בוחנים בחודשים האחרונים תוכניות שיממנו את אובדן המס במהלך שנת 2009, שצפוי להביע לגירעון של 40 מיליארד שקל בתקציב הממשלה. מטרת הרשות היא מציאת דרכים למימון ההפחתות בשיעורי המס הישיר ומס החברות.

לפי ההערכות, ביטול הפטור על פירות וירקות יניב לרשות המסים סדר גודל של מיליארד וחצי עד שני מיליארד שקל לשנה. העלאת המס על הבנזין ב-30 אגורות, תניב כמיליארד שקלים נוספים בשנה, זאת בנוסף להשלכות החיוביות שיהיו למהלך המתוכנן על איכות הסביבה. המס על הדלק ("בלו") מוטל בשיעור קבוע לליטר, במטרה למתן תנודות חריפות במחיר לצרכן בארץ, כתוצאה מהשינויים התכופים במחירי הדלקים בעולם.

כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני כחודש, בימים אלו נבחנים על-ידי הרשות כל הפטורים שניתנים כיום על מוצרים ושם מבהירים, כי המטרה היא לא להעלות את נטל המס לאזרח, אלא לתקן עיוותים שנגרמים במשק, על-ידי ביטול חלק מהפטורים. במובן זה, העלאת המס על הבנזין היא חריגה, כיוון שבאופן טבעי היא תעלה את נטל המס על האזרחים.

רשות המסים תמליץ לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על ביטול שורה של פטורים ממס. זאת, במסגרת עבודת הצוותים, שמרכז מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, שמטרתה גיבוש תוכנית כלכלית לממשלה.

היקף הפטורים שנשקלים יסתכם ב-7–10 מיליארד שקל, בהם פטור ממס הכנסה על שכר דירה, הוצאות אירוח לספורטאים ועיתונאים זרים והטבות לסטודנטים ולחיילים משוחררים. ביטול הפטור על קרנות ההשתלמות - שעלותו 3 מיליארד שקל - נשקל אף הוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
עצוב
תקופה מאוד ארוכה עזבתי את הטוקבקים והכתבות על הארץ. עזבתי את הארץ לפני יותר משלוש שנים. יש בי רצון עז לחזור אבל לקרוא כתבות מסוג זה פשוט מוריד כל חשק ומוטיבציה לחזור למדינה הזו. הפתרון מתגבש אצלי על מנת לחזור ולשנות דברים לטובת העם. חבל שטובים רבים מנצלים את היכולת לרדת מהארץ והטובים שנשארים פשוט סופגים את מה שיש. צר לי בשבילכם הנשארים מקווה שתמצאו את הפתרון לשינוי אמיתי.
שמשון , ארץ החולמים  |  20.04.09
לכל התגובות