אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה בסך 1.3 מיליון שקל נגד משרד הבריאות: גובה אגרות ללא הסמכה בחוק צילום: בלומברג

תביעה בסך 1.3 מיליון שקל נגד משרד הבריאות: גובה אגרות ללא הסמכה בחוק

ג. ויליפוד וגולד פרוסט, המייבאות לישראל מוצרי מזון, טוענות כי המשרד גובה אגרה בסך 400 שקלים בעבור הוצאת אישורי יבוא, זאת מבלי חוק או תקנה המתירים לו לעשות כן

21.04.2009, 14:09 | מארק שון

לבית משפט השלום בראשון לציון הוגשה היום (ג') תביעה של החברות ג. ויליפוד אינטרנשיונל בע"מ וגולד-פרוסט, העוסקות בייבוא מזון, נגד משרד הבריאות, על סך כולל של 1.3 מיליון שקל.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אביגדור דורות ועומר וגנר, ממשרד שדות ושות', טוענות החברות, כי משרד הבריאות, באמצעות שירות המזון הארצי, גובה מהן אגרה בסך 400 שקלים בעבור הוצאת אישורי יבוא. אישור זה נדרש, כך לטענת החברות, גם ביחס לתתי-סוגים של אותו מזון, כמו למשל עבור גבינות מסוגים שונים מאותו היצרן והאגרה נגבית בעבור כל אישור בנפרד.

לטענת החברות, מקור הסמכות לגביית אגרות אלו הוא בנוהל של משרד הבריאות, אך אין חוק או תקנה המתירים לגבות את האגרות, או לדרוש אישור, כתנאי לייבוא המזון.

שתי החברות הינן יבואניות מוצרי מזון מהגדולות בישראל והן טוענות, כי הנוהל של משרד הבריאות מטיל מגבלות על חופש העיסוק שלהן, כיוון שהוא מתנה את העיסוק בייבוא של מוצרי מזון, בתשלום אגרה, שנגבית, לטענתן, ללא בסיס חוקי.

החברות דורשות מבית המשפט להורות על השבת האגרות ששולמו על-ידן למשרד בשבע השנים שקדמו להגשת התביעה.

ממשרד הבריאות נמסר, כי "כתב התביעה טרם התקבל במשרד הבריאות. לכשיתקבל, יטופל כמקובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות