אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר לא פוסח על פיג'ו סיטרואן - צופה ירידה של 20% במכירות השנה

המשבר לא פוסח על פיג'ו סיטרואן - צופה ירידה של 20% במכירות השנה

מהנתונים שמפרסמת החברה עולה כי הכנסותיה ברבעון הראשון צנחו ב-25% לעומת רבעון מקביל אשתקד, ל-10.97 מיליארד יורו

22.04.2009, 11:06 | ענת ציפקין

יצרנית הרכב השניה בגודלה באירופה, פיג'ו-סיטרואן, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה. מהנתונים שמפרסמת החברה עולה כי הכנסותיה ברבעון הראשון צנחו ב-25% לעומת רבעון מקביל אשתקד, ל-10.97 מיליארד יורו (כ-14.2 מיליארד דולר).

"כפי שצפינו, ההשפעה המלאה של המשבר העולמי בתעשיית הרכב הגלובלית משפיעה על החברה". פיג'ו-סיטרואן מציינת כי להערכתה תחול ירידה בהיקף של 20% במכירות הרכבים באירופה בשנה הנוכחית. "התחזית קדימה נראית מאוד תנודתית עם רמת ניראות מאוד נמוכה בשלב הנוכחי", מוסיפה החברה.

עיקר הפגיעה בהכנסותיה של פיג'ו סיטרואן היא במערב אירופה. עוד מוסיפה החברה כי היא מתנהלת ללא מנכ"ל. כזכור, בחודש שעבר הדיח הדירקטוריון את מנכ"ל החברה הקודם כריסטיאן סטרייף מתפקידו. המנכ"ל שנבחר להחליף אותו, פיליפ וארין, ייכנס לתפקידו רק בתחילת חודש יוני.

חטיבת הרכב של החברה תרמה להכנסות פיג'ו סיטרואן 8.68 מיליארד יורו, זאת לעומת 11.27 מיליארד יורו ברבעון מקביל אשתקד. זרוע המימון של החברה תרמה להכנסות פיג'ו סיטרואן 462 מיליון יורו, ירידה של 12% לעומת תקופה מקבילה אשתקד. לפני כחודשיים הודיעה פיג'ו סיטרואן כי היא צופה ששנת 2009 תהיה שנה בה תדווח על הפסד נקי, ותזרים מזומנים שלילי. גם הפעם חוזרת החברה על תחזיות אלו, ומשאירה אותן ללא שינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות