אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה מזהיר: ליקויים בצמיגים ב-9% מכלי הרכב צילום: בלומברג

משרד התחבורה מזהיר: ליקויים בצמיגים ב-9% מכלי הרכב

ב-78 כלי רכב מתוך 835 שנבדקו היו ליקויים מסוכנים בצמיגים שחייבו את הורדתם מהכביש. בשנה שעברה אירעו עשר תאונות דרכים בשל כשלים בצמיגים

26.04.2009, 11:21 | תומר הדר
הקיץ מגיע, החום עולה והכביש מתחמם. אך נהגי ישראל אינם מוכנים לקראת הקיץ. על פי נתוני משרד התחבורה כ-9% מן הרכבים אשר נבדקו על ידי ניידות הבטיחות של משרד התחבורה הורדו מן הכביש בשל ליקויי בטיחות בצמיגיהן. כך עולה מנתונים שהוצגו היום (א') לשר התחבורה הטרי ישראל כץ.

נתונים אלה נאספו מקרב 835 כלי רכב שב-78 מהם התגלו ליקויים מסוכנים בצמיגים, שחייבו את הורדתם המיידית מהכביש. ב-234 רכבים התגלו ליקויים מזעריים שדרשו תיקון.

עוד עולה מן הנתונים שהוגשו לשר שבשנה שעברה אירעו בישראל עשר תאונות דרכים שנבעו מכשלים בצמיגים. יצוין שבשנה שעברה התרחשו בכבישי הארץ אלפי תאונות דרכים בדרגות חומרה שונות. מתוך אותן עשר תאונות, אחת היתה קטלנית.

לאחרונה הוקמה במשרד התחבורה ועדה שנועדה לבחון את הדרכים להעלאת רמת בטיחותם של צמיגים בכלי רכב. הועדה התבקשה להציע פתרונות להגברת הפיקוח על יבוא התמיגים ולאכיפת הוראות משרד התחבורה הנוגעות להתקנת צמיגים כחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תגובה למשה מגיב 3
תגובתך יצירתית ואכן תואמת את המציאות!!אוסיף ואומר!המניעה והאכיפה האיכותית והרצינית כפי שצריכה!וחייבת במישטרה מודרנית! לבוא ליידיי ביטויי אינה קיימת כמעט לחלוטין בכל המישורים פלילי תעבורתי ואכיפתי מניעתי !!זמן התגובה מצחיק עלוב ואינו תואם לחלוטין מדינה נאורה והיריעה ארוכה ורוכנת עמוק!בנין מישטרת חיפה המפואר !!מאוכלס ברובו עי אנשיי מישרד שאינם עוסקים בסיור ובמניעה אגב מיספרם עולה על הפעילים בשטח!מישטרה שנישענת על מיתנדבים ניראת כמו חלטורה!ועם כל הכבוד אין כמו שוטר מיקצועי שזאת מלאכתו!והתוצאות העגומות בכל ניכרות!ביטחון האישי של כלל האוכלוסיה בשיא השפל!!אני קורא למבקר המדינה מר מיכה לינדשטראוס להיכנס עמוק לנושא להסיק מסקנות על מנת להבריא את כל המיכלול המישטרתי שכבר זמן רב אינו ממלא את תפקידו שלשמו הוא מחוייב!!הגנה ומניעה ואכיפה!!!
יהודה מיתנדב תנועה שלשה עשורים!! , חיפה  |  29.04.09
3.
המצב עגום וקשה יותר מהמתואר בכתבה
ומדוע.?פשוט !מתקונתו של כוח האכיפה הכללי ושל מישטרת התנועה אינו מסוגל וזאת קביעה !!לתת מענה הולם לנושא בפרט ולכל ייעודו!!וחבל שכך פניי הדברים!עם במרחב חיפה במישמרת תנועה ישנם שניי שוטרים מין המינין ושלשה מיתנדבים במישמרת שרמת ידיעתם פחותה לאין ערוך משוטר מין המינין עם כל הכבוד!כאשר במשימות רבות מגוונות בנושאי האכיפה1והן רבות כגון הכונה טיפול באירועיי בטש טיפול בתאונות ובכל הצורך טיפול בתחום והוא רב!!לסיכומו של עיניין האכיפה בנושא צמיגים אינה רלבנטית במצב הנוכחי!!והתוצאות מדברות בעד עצמן!רכבים מכל הסוגים והגדלים נעים עם גלגלים שכוללים צמיגים וגנטים בלויים !והחמור מכך שאינם תואמים את סוג הרכב על פי הוראת היצרן!!דבריי בדוקים אמינים וחמורים!!ויפה שעה אחת קודם אדוני הרמתד להערך לנושא האכיפה בנידון!!
משה כהן , חיפה  |  26.04.09
לכל התגובות