אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעננה: שכונה ובה 3,500 יחידות דיור תוקם בצפון העיר צילום: עמית שעל

רעננה: שכונה ובה 3,500 יחידות דיור תוקם בצפון העיר

התוכנית, המשתרעת על פני כ-900 דונם, פורסמה להפקדה על ידי הוועדה המחוזית. המיקום: בין שכונת שרת במערב העיר לשכונת רסקו (בן צבי) במזרח. רוב הקרקעות במתחם זה הן קרקעות פרטיות

27.04.2009, 12:34 | אורי חודי
לאחר שנים בהם לא היתה בנייה מאסיבית ברעננה, עתידה בקרוב לקבל תוקף רשמי תוכנית חדשה לבניית כ-3,500 יחידות דיור חדשות בצפון העיר. מדובר בתוכנית שפורסמה להפקדה על ידי הוועדה המחוזית בסוף השבוע האחרון. התוכנית החדשה, המתפרסת על פני שטח של כ-900 דונם, ממוקמת בין שכונת שרת במערב העיר לשכונת רסקו (בן צבי) במזרח. רוב הקרקעות במתחם זה הן קרקעות פרטיות ועיריית רעננה כבר יידעה את בעלי הקרקע הרבים על התוכנית.

סמנכ"ל הפיתוח והתכנון העירוני של רעננה, שלמה גואטה, אמר כי התוכנית כבר הומלצה להפקדה על ידי הוועדה המקומית ב-2006 ומאז נדונה בוועדה המחוזית ומול גורמי תחבורה ואיכות הסביבה. "סוף סוף פורסמה התוכנית ועכשיו יש את פרק הזמן הקבוע של 60 יום להתנגדויות לתוכנית. אנחנו מקווים שהתוכנית תאושר סופית כבר בסוף 2009. מדובר באחת התוכניות הגדולות בעיר, ולאחר שיושלם אישורה היא תגדיל את היצע הדירות ותגרום לריסון המחירים".

עוד נמסר מעיריית רעננה כי "תוכנית המתאר כוללת בעיקרה שכונת מגורים במאפייני בנייה רוויה בסטנדרט תכנון גבוה, המאפיין את השכונות החדשות שהוקמו ברעננה בשני העשורים האחרונים. הדירות בתוכנית יהיו בגודל ממוצע של כ-105 מ"ר שטח עיקרי, כשלפחות שליש מהדירות בכל מגרש יהיו יחידות דיור קטנות בגודל של 85 מ"ר שטח עיקרי. נוסף על דירות המגורים ייכללו בתוכנית שטחים נרחבים להקמת מוסדות חינוך וציבור, לרבות דיור מוגן ציבורי וכן שטחים פתוחים שישמשו כשטחי גינון ופארקים, שבילים להולכי רגל ומסלולי אופניים וכן מגרשי חנייה לרווחת מבקרים ובאי השכונה".

גואטה הוסיף כי בעירייה חושבים על האפשרות להוסיף מספר מצומצם של יחידות דיור לתוכנית למטרת דיור בר השגה: "אם בדינמיקה של האישורים יעלה צורך לאפשר עוד זכויות בנייה של כ-100 או 200 יחידות דיור למטרה זו, זה דבר שבהחלט חושבים עליו. אנחנו מקדמים ורוצים דיור בר השגה בעיר גם בקרקעות פרטיות".

במקביל לתוכנית זו, נמצאת בעיר תוכנית נוספת בשלבי אישור אחרונים. מדובר בתוכנית לכ-400 יחידות דיור חדשות שעתידה להיקרא על שם סגן ראש העיר עוזי כהן שנפטר לפני כשנה וחצי. במסגרת תוכנית זו תתאפשר בנייתן של כ-140 יחידות דיור ביזמות פרטית, ושאר יחידות הדיור ייבנו במסלול של דיור למשתכן של משרד השיכון. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות