אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל המשבר והירידה בתנועה לטורקיה: טרמינל 1 לא ייפתח הקיץ לטיסות בינלאומיות צילום: אוראל כהן

בשל המשבר והירידה בתנועה לטורקיה: טרמינל 1 לא ייפתח הקיץ לטיסות בינלאומיות

בשנה שעברה הודיעה רשות שדות התעופה כי הטרמינל הישן ייפתח בקיץ 2009 לטיסות בינלאומיות, בעיקר לטיסות צ'רטר מטורקיה. כעת נראה כי זה לא יקרה, ורק חברת Jet2.com שתחל במאי להפעיל טיסה שבועית למנצ'סטר, תפעל מטרמינל 1

27.04.2009, 15:28 | יסמין גיל

בעקבות המשבר הכלכלי טרמינל 1 בנתב"ג לא ייפתח באופן מלא לטיסות בינלאומיות בקיץ הקרוב, כפי שהודיעה בשנה שעברה רשות שדות התעופה. אז דובר על כך שחברות השכר הטורקיות יעברו לפעול מהטרמינל הישן, אולם המיתון, כמו גם הירידה החדה בתנועת הישראלים לטורקיה, ישאירו את מרבית הנוסעים לחו"ל בטרמינל 3.

עם זאת נודע כי ברש"ת מתכננים ששתי חברות תעופה המוגדרות כמוזלות (לואו קוסט) יפעלו מהטרמינל הישן: האחת, החברה הבריטית Jet2.com שתפעיל טיסה שבועית בקו מנצ'סטר-תל אביב החל מ-21 במאי. השנייה, חברת איזי ג'ט שכפי הנראה תחל להפעיל טיסות מבריטניה לישראל בספטמבר.

טרמינל 1 הוסב לפעילות של טיסות פנים ארציות, לאחר פתיחת טרמינל 3 לטיסות בינלאומיות. אלא שעם העלייה בפעילות טיסות השכר, בעיקר לטורקיה, נבחנה ברשות האפשרות להחזיר את הטרמינל הישן לפעילות בינלאומית לטיסות אלה. בקיץ שעבר היתה חברת שכר טורקית אחת ש"חנכה" את הפעילות הבינלאומית בטרמינל 1, אולם הצפי לגידול בסקטור טיסות זה בקיץ 2009 התבדה, לפחות בשלב הנוכחי.

מרש"ת נמסר בתגובה: "בשלב זה, לאור המשבר הכלכלי בעולם ובארץ, ולאור התחזיות של ירידת הטיסות בעולם, עולה כי טרמינל 3 ימשיך לשרת את הנוסעים ולענות על הביקושים. יצוין כי רשות שדות התעופה עוקבת באופן יומי אחר התחזיות וההתרחשויות בשווקים וערוכה לתת מענה לכל ביקוש בלוחות זמנים מיידיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות