אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון USA מימשה עסקאות הגנה ברווח של 200 מיליון דולר צילום: תומריקו

אלון USA מימשה עסקאות הגנה ברווח של 200 מיליון דולר

דודי ויסמן: "התחכום ביצירת ההגנות על המרווחים הקטין למעשה את עלות רכישת בית הזיקוק קרוץ ספרינגס במחצית"

28.04.2009, 11:31 | סיון איזסקו

חברת אלון USA שבשליטת דודי ויסמן דיווחה אמש (ב') כי מימשה עסקאות הגנה ברווח של כ-200 מיליון דולר. מדובר בעסקאות ההגנה על מרווחי הזיקוק שנעשו עם רכישת בית הזיקוק קרוץ ספרינגס ביולי 2008, ושהניבו לבית הזיקוק רווחים תזרימיים של כ-185 מיליון דולר, כולל שחרור פקדון של 50 מיליון דולר שנועד לתמוך בעסקת ההגנה. מתוך תזרים זה, כ-135 מיליון דולר שימשו להורדת החוב לזמן ארוך ו-50 מיליון דולר שימשו להקטנת החוב תחת הסכם המימון להון חוזר.

דודי ויסמן, בעל השליטה בחברה, מסר כי "רכישת בית הזיקוק קרוץ ספרינגס, הרביעי של אלון ארה"ב, ב-330 מיליון דולר בלבד והתחכום ביצירת ההגנות על המרווחים, הקטינו למעשה את עלות הרכישה במחצית. שינוי מבנה החוב של אלון קרוץ שינה מהותית את המאזן של החברה. החוב קטן בכמעט חצי וההון, כולל רווחים מפעילות שוטפת, גדל בכ-50% מאז הרכישה המקורית לפני תשעה חודשים בלבד.

לדבריו, "בית הזיקוק קרוץ ספרינגס הוכיח שהוא מסוגל לייצר רווחים יפים אפילו תחת האקלים הכלכלי הנוכחי. שינוי מבנה החוב, והורדת החוב כתוצאה מכך, היא הישג מרשים במצב הנוכחי של השווקים הפיננסים".

אלון ארה"ב צופה כי תזרים המזומנים שלה בשנת 2009 יעמוד על כ-400 מיליון דולר, בעזרת מזומנים מפעילות שוטפת, רווחים מעסקת ההגנה, החזרי מס ומזומן מהפחתה בצרכי ההון החוזר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות