אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריל: ירידה של 6% במספר הטיסות בעולם צילום: בלומברג

אפריל: ירידה של 6% במספר הטיסות בעולם

זאת בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון הראשון נרשמה ירידה של 9.1% במספר הנוסעים עם חברות התעופה

28.04.2009, 11:58 | יסמין גיל

בחודש אפריל נרשמה ירידה של 136 אלף טיסות סדירות עם חברות התעופה בעולם, בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, כך עולה מנתונים שפרסמה אתמול (ב') חברת שירותי המידע התעופתי OAG. מדובר בירידה של 6% במספר הטיסות, וירידה של 3% בקיבולת המושבים - פחות תשעה מיליון מושבים.

בתחילת החודש ירידה של 6.2% בתנועת הנוסעים בחברות התעופה האירופיות מדובר בנתונים מהחודשיים הראשונים של 2009. מנכ"ל AEA: "חברות המנסות להתאים עצמן למצב ולהשעות טיסות מסתכנות באיבוד הסלוטים" יסמין גיללכתבה המלאה

אפריל זהו החודש התשיעי ברציפות שבו נרשמו ירידות במספר הטיסות ובקיבולת המושבים. בסך הכל פעלו ברחבי העולם בחודש זה 2.34 מיליון טיסות, שהציעו 287.3 מיליון מושבים.

בחלוקה לאזורים עולה שאצל המובילים בצפון אמריקה חלה ירידה של 6.2% במספר הטיסות הבינלאומיות, ואילו בטיסות הפנים נרשמה ירידה של 9%; באירופה חלה ירידה של 1.7% בתדירויות הבינלאומיות, ובטיסות בתוך היבשת נרשמה ירידה של 8.5%.

באמריקה הלטינית ובאסיה חלו ירידות של 4.9% ו-2.1% בהתאמה, במספר הטיסות הבינלאומיות באפריל, בהשוואה לחודש המקביל ב-2008. אצל המובילים במזרח התיכון דווקא חלה עלייה מרשימה של 15% במספר הטיסות הבינלאומיות, ואילו באפריקה נרשם גידול של 6%.

מהנתונים עולה עוד כי נמל התעופה שבו נרשם הקיצוץ הגבוה ביותר במספר הטיסות באפריל, הוא או'הייר בשיקגו - עם פחות 7,398 טיסות, ירידה של 10%. מנגד, הגידול המרשים ביותר נרשם בנמל התעופה בבייג'ינג - תוספת של 5,497 טיסות, עלייה של 16.7%.

חמש המדינות האירופיות המובילות בקיצוצי קיבולת מושבים בטיסות בינלאומיות הן: בריטניה, פחות 1.6 מיליון מושבים; ספרד, פחות 614 אלף מושבים; גרמניה, פחות 554 אלף מושבים; שוודיה, פחות 465 אלף מושבים; ופולין פחות 415 אלף מושבים. ארבע הראשונות מובילות ביבשת גם בקיצוץ מספר המושבים בטיסות הפנים, ואליהן מצטרפת צרפת.

ירידה של 9.1% במספר הנוסעים עם חברות התעופה ברבעון הראשון

פחות נוסעים, צילום: שלום בר טל פחות נוסעים | צילום: שלום בר טל פחות נוסעים, צילום: שלום בר טל

ירידה של 9.1% במספר הנוסעים עם חברות התעופה ברבעון הראשון של 2009, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מנתונים שמפרסם היום (ג') ארגון המובילים האוויריים הבינלאומי (יאט"א). בתנועת המטען חלה ירידה של 22.8% בין ינואר למרץ.

למעשה, למעט אזור המזרח התיכון, שבו נרשם גידול של 2.7% במספר הנוסעים ברבעון הראשון, בשאר העולם נרשמו ירידות. באסיה-פסיפיק חלה ירידה של 12.4% במספר הנוסעים; באפריקה ירידה של 11.2%; בצפון אמריקה ירידה של 10.6%; באירופה ירידה של 9.1%; ובאמריקה הלטינית ירידה של 3.7%.

בתנועת הנוסעים בעולם בחודש מרץ חלה ירידה של 11.1% בהשוואה למרץ 2008, ובתנועת המטען חלה ירידה של 21.4%. "המשבר הכלכלי העולמי ממשיך להקטין את הביקושים לנסיעות אוויריות", הסביר מנכ"ל יאט"א, ג'יובאני ביסיניאני. בארגון מעריכים שהכנסות חברות התעופה בחודש מרץ עלולות לצנוח ב-20%.

אלא שלא רק המשבר הכלכלי מטריד בימים אלה את הארגון, אלא גם החשש מהשפעות "שפעת החזירים" על התנועה האווירית: "אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון הבריאות העולמי כדי להבטיח תגובה יעילה של תעשיית התעופה לאתגרים ש"שפעת החזירים" תציג בפנינו", אמר ביסיניאני.

הוא אמר כי עדיין מוקדם מדי להעריך מה תהיה ההשפעה של המגיפה: "אך ודאי הוא שלכל דבר שמרתיע את הביטחון האישי של הנוסעים, יש השפעה שלילית על התעשייה. הזמן לא יכול להיות יותר גרוע, בהתחשב במשברים הכלכליים עמם מתמודדות חברות התעופה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות