אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: ההכרעה האם הוצאות טיפול בילדים יוכרו לצורכי מס צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa

היום: ההכרעה האם הוצאות טיפול בילדים יוכרו לצורכי מס

ההערכות במערכת המשפטית הן שבית המשפט יהפוך את פסק הדין התקדימי ויקבל את עמדת המדינה בנושא, שלא להתיר את ההכרה בהוצאה

30.04.2009, 07:07 | הדר קנה

בית המשפט העליון צפוי לפרסם היום את הכרעתו באחת מהסוגיות שהסעירו את המדינה בשנה החולפת: ההכרה בהוצאות גן ילדים ומטפלת לצורכי מס הכנסה. זאת לאחר שבאפריל 2008 השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את עמדתה של עו"ד ורד פרי, אם לשני ילדים, וקבע בפסק דין תקדימי כי הטיפול בילדים הוא הוצאה לשם ייצור הכנסה, ולכן היא מותרת לניכוי מהכנסה. השופט אישר הכרה של %100 מהוצאות מס על מטפלות ו־66.6% מההוצאות על גן ילדים או מועדונית.

רשות המסים מיהרה להגיש ערעור על החלטתו של אלטוביה, ואף הודיעה שלא תאשר הכרה בהוצאות עד להחלטת בית המשפט העליון בנושא. התנגדותה החריפה של הרשות לפסק הדין נגזרת מההשלכות התקציביות האדירות שיש לטענתה לפסק הדין. מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי הודיע במהלך השנה כי עלות היישום של פסק הדין תעמוד על כ־16 מיליארד שקל. "אם אני הייתי יודע שצפויה לי הפתעה כזו לא הייתי עושה הפחתת מס, הייתי שומר את הכסף", אמר.

רשות המסים והאוצר אף הסבירו בבית המשפט כי בשנה של משבר כלכלי וגירעון עצום הצפוי בגביית מסים, על אחת כמה וכמה אין לקבל את פסק הדין.

עו"ד משה שקל, המייצג את ורד פרי בהליך, התנגד לתפיסתה של רשות המסים וסבר כי האנלוגיה של הרשות היא לא נכונה. לדבריו, אין קשר בין הגירעון לבין העובדה שהורה מחויב לשמור על הילד שלו עד גיל 14. "הוצאות מטפלת זה הוצאה לצורך הכנסה לא פחות מאשר הוצאות המזכירה", אמר שקל.

אף שבית המשפט המחוזי התיר את ההוצאה, רוב ההערכות במערכת המשפטית הן שבית המשפט העליון יהפוך את פסק הדין התקדימי של אלטוביה ויקבל את עמדת המדינה בנושא, שלא להתיר את ההוצאה. כל פסיקה אחרת צפויה להביא לביטול פטורים, העלאת מסים ואף דיון מחודש במערך המיסוי של המדינה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה הסיפור בכלל
האוצר סתם מפחיד אותנו ... מדובר רק בהורים לילדים קטנים עד גיל 4 בלבד ... להזכירכם, רק מחצית מהנישומים הם נשים ... מחצית ממשלמי המס לא מגיעים לסף המס ולכן לא יוכלו לקזז את ההוצאה ... בכמה הורים מדובר .... כל הסיפור זניח לחלוטין .... סתם קישקוש שבא לההראות שלא ניתן להגדיל את ההוצאות של המדינה ולבלבל את כולם שלא ישימו לב לייקור הירקות והפירות
יורם מראשון  |  30.04.09
4.
ל-1 אמא עובדת אל תפחידי אותנו שבי בבית טפלי בילדייך ותחסכי להם כסף לפסיכוג בעתיד!
אם את לא תעבדי הפריון במשק לא ירד! תתפננה משרות לנשים אחרות ואולי לגברים מוכשרים לא פחות ממך! אין שום סיבה שהוצאות טיפול תוכרנה לצורכי מס! ודרך אגב, האם מטפלות משלמות מס הכנסה? חוץ מזה עו"ד שמרויחה בדרך כלל יפה אין סיבה לעזור לה! עדיף לעזור לשכבות נחשלות ע"י הקמת מעונות יום נוספים עם תוספת מטפלים/ות כדי לתת תשומת לב מירבית וטיפול נאות!
לעזור לנזקקים , לא להצעת חוק המטופשת!  |  30.04.09
לכל התגובות