אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי שגב: לאסים אין סמכות להציע הסדר לבעלי החוב צילום: אוראל כהן

יוסי שגב: לאסים אין סמכות להציע הסדר לבעלי החוב

עו"ד שגב טוען כי להסדר שמציעה החברה אין תוקף אם אינו מתקבל ברוב של 100%. אסיפת בעלי האג"ח צפויה להתכנס היום ב-12:00

30.04.2009, 11:10 | גולן חזני

עו"ד יוסי שגב נגד עדי קייזמן והסדר האג"ח שהוא מציע בחברת אסים. החברה, שאסיפת בעלי האג"ח שלה תדון היום (ה') ב-12 בצהריים אם לקבל את ההסדר, קיבלה ערב החג מכתב משגב שבשורה התחתונה מודיע לה כי לחברה אין כלל סמכות להציע הסדר לבעלי החוב, וכי אין להסדר כזה תוקף אם אינו מתקבל ברוב של 100%, ולא 75% כפי שסבורה החברה.

עדי קייזמן, צילום: אוראל כהן עדי קייזמן | צילום: אוראל כהן עדי קייזמן, צילום: אוראל כהן

המשמעות של טענתו של שגב היא כי גם אם אסיפת בעלי האג"ח תחליט לקבל את ההצעה של קייזמן, הרי שההצעה איננה יכולה לחייב אותו ובעלי אג"ח אחרים שמתנגדים. אסים דחתה את הטענה, במכתב תשובה ששיגר עו"ד ליפא מאיר.

כזכור מציע קייזמן לדחות את פרעון האג"ח של השנתיים הקרובות בתמורה ל-10% מהמניות שיחולקו לבעלי האג"ח, וזכות וטו על בניית פרויקטים בקרקעות החברה. שגב טוען כי הסדר כזה הינו הפרה של הסדר האג"ח, וכי לחברה ישנם המקורות הכספיים לפרוע את האג"ח.

המכתב של שגב מופנה לנאמן האג"ח ובו דורש שגב מהנאמן, גיורא לופטיג, לבקש פירוט של הסדרי האג"ח שעורך קייזמן עם בעלי אג"ח אחרים לקראת האסיפה, וכן את ניגוד העניינים שבהם מצויים חלק מבעלי האג"ח. שגב דורש לבטל את הישיבה אבל מודיע כי נציגיו ישתתפו בה במידה ותתקיים וידווחו על עמדתם.

מכתב התשובה של עו"ד ליפא מאיר טוען כי שגב שלח את המכתב לאחר שניסה "לשכנע" את אסים לרכוש ממנו את האג"ח במחיר גבוה ממחיר השוק, וכי המכתב נובע ממניעים אישיים ופסולים, וכי אסים לא תהסס לפרט בפני "הפורום המתאים" את נסיונות המכירה ואמצעי השכנוע של שגב. אסים דוחה את הטענות של שגב לפיה אין סמכות להעביר החלטה כזו ברוב של 75%, וטוענת כי טענותיו של שגב מנוגדות לשטר הנאמנות. "לחברה אין אמצעים לפרוע את האג"ח כבר ברבעון הרביעי של 2009 והיא מתבססת על מימוש נכסים לשם כך", כתב עו"ד מאיר.

עו"ד אופיר נאור ממשרד שגב אישר כי לאסים הוצע לרכוש מהם את האג"ח וטען כי הדבר נעשה מאחר ואיננו מאמין בניהול של קייזמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות