אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האנטי וירוס מבוסס ענן הראשון צילום מסך: panda cloud antivirus

האנטי וירוס מבוסס ענן הראשון

חברת אבטחת המידע פנדה השיקה תוכנת אנטי וירוס שאינה דורשת התקנה: סריקת הקבצים נעשית על גבי שרתי החברה ולא על מחשבי המשתמשים. לדברי החברה, השימוש בתוכנה יפחית ב-50% את צריכת משאבי המחשב

30.04.2009, 17:38 | צמרת פרנט
חברת "פנדה אבטחת מידע" השיקה אתמול (ד') את גרסת הבטא של האנטי וירוס התעשייתי הראשון המבוסס על טכנולוגיית "מחשוב הענן", כך שסריקת המחשב ויירוט הווירוסים נעשים באמצעות שרת מרוחק ולא על גבי המחשב עצמו. הגרסה זמינה להורדה ללא תשלום, ולדברי פנדה היא תפחית את צריכת משאבי המחשב ב-50% לעומת התוכנות שמבוססות על טכנולוגיה ישנה של סריקת חתימה.

המודל החדש מעביר את נטל הסריקה מהמחשב האישי לשרת ענק הממוקם במעבדות פנדה שבספרד, ובכך מנטרל את הצורך בתוכנות המותקנות על גבי המחשב כמו: חומות אש, אנטי ספאם, אנטי ספייוואר, אנטי וירוס וסורקים.

סריקת וירוסים בתוכנה החדשה, צילום מסך: panda cloud antivirus סריקת וירוסים בתוכנה החדשה | צילום מסך: panda cloud antivirus סריקת וירוסים בתוכנה החדשה, צילום מסך: panda cloud antivirus

טכנולוגיית הענן מבוססת על פילוסופיית "האינטליגנציה הקולקטיבית", מושג הלקוח במקור מעולם הייעוץ הארגוני. הטכנולוגיה מאפשרת למשתמשים לעבוד כחלק מקהילה ולא כצרכן בודד. מערכת האנטי וירוס שעושה שימוש בענן מזהה קוד או קובץ חשוד בעל התנהגות חריגה, מעתיקה את חתימתו ושולחת אותו חזרה לענן הידע. הידע מצטבר בזמן אמת בשרת מכל רחבי העולם ומסייע ליירט בשניות איומי אינטרנט גלובליים לפני שהם הופכים למגיפה.

"תוכנות האנטי וירוס המסורתיות עבור מחשבים מסתמכות על טכנולוגיות המותקנות באופן מקומי על הכונן הקשיח וסורקות וירוסים בכל קובץ באמצעות טכניקות כמו חתימה והתנהגות", מסביר יהודה פיינזילבר, מנכ"ל פנדה ישראל. "התהליך הזה צורך משאבים כבדים מהמחשב כולל זיכרון פנימי וחיצוני וכמובן משפיע לרעה על ביצועי המעבד. התוכנה החדשה מכילה בדיקות לזיהוי וירוסים, תוכנות ריגול ותוכנות פרסום תוך שימוש ב-17 מגהבייט של זיכרון פנימי בלבד".

 , צילום מסך: panda cloud antivirus צילום מסך: panda cloud antivirus  , צילום מסך: panda cloud antivirus

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ביצעתי סריקה וקיבלתי הודעה:"זכור מהירות הסריקה וההגנה על המחשב תלויה במהירות רוחב הפס שלך
אני עומד להסיר את דוב הפנדה החביב מהמחשב כי כמו שכתבו אחרים פה: צריך הגנה בזמן אמת ולא רק לספק סריקה של המחשב (שארכה זמן רב, רב מאוד) שגם היא תלויה ברוחב הפס... אז מה היה לנו? הורדתי 18 מגה (כמו פיירוול ואנטיוירוס רגיל) התקנתי כרגיל והעניין צרך זמן ומשאבי מחשב כרגיל, סריקת המחשב בוצעה בדיוק באותו האופן וכל העניין של שליחת חתימת הקבצים היתה עניין שקוף עבורי מלבד העובדה המצערת שהמחשב כמעט הושבת לצורך העניין ההארד דיסק השתתף במאמץ ב 100 אחוזים כמו בכל סריקה רגילה(הגיוני) אז מה הרווח פה? אחזור לי לתוכנת פיירוול חינמית שעושה את אותו הדבר אבל גם מורידה גם דאטה בייס שמתעדכן מידי פעם בפעם בלי שאני שם לב - אבל אני מקבל הגנה בזמן אמת. נכון לעכשיו הדב החביב ישן לו בשורת המשימות שלי ולא ידוע לי אם תהייה התקפה על המחשב שלי הוא יגיב או ימשיך בתנומת החורף שלו. ועוד דבר: כשקספרסקי מותקן על המחשב שלי הוא מעיר לי לפחות כמה וכמה פעמים ביממה על נסיונות תקיפה וסריקת פורטים שהמחשב שלי עובר והפנדה לא התייחסה לפעילות שכזו לחלוטין.
דייב  |  02.05.09
לכל התגובות