אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יאט"א בעקבות החשש משפעת החזירים: "האוויר במטוסים בטוח" צילום: בלומברג

מנכ"ל יאט"א בעקבות החשש משפעת החזירים: "האוויר במטוסים בטוח"

זאת, בהמשך לחשש שהצפיפות במטוס ודחיסות האוויר עלולים להוות כר פורה להידבקות בנגיף. לדבריו לחברות התעופה יש ציוד השומר על בטיחות האוויר בקבינה

30.04.2009, 18:11 | יסמין גיל
ארגון המובילים האוויריים העולמי (יאט"א), ממשיך בניסיונותיו להרגיע את הנוסעים, בעקבות התפשטות שפעת החזירים והעלאת רמת הכוננות לדרגה 5, על ידי ארגון הבריאות העולמי.

בהודעת הארגון מהיום (ה') נמסר כי בשיתוף עם ארגון הבריאות, הוכנו חומרי הסברה לצוותי תעופה ברחבי העולם, בהם צוותי אוויר, עובדי תחזוקה, מנקים, סוכני נסיעות וספקי שירותי מטען.

מנכ"ל יאט"א, ג'יובאני ביסיניאני, אומר בהודעה כי: "נוסעים שעולים על מטוסים יכולים להיות בטוחים שלחברות התעופה יש את הציוד והאמצעים המתאימים לשמירה על בטיחות האוויר בקבינה". זאת, בהמשך לחשש שהצפיפות במטוס ודחיסות האוויר עלולים להוות כר פורה להידבקות בנגיף.

הוא מסביר כי "במטוסים מודרניים יש מערכת פילטר לאוויר, הדומה למערכות שקיימות בבתי חולים, ואנו מתודרכים באופן שוטף כדי למנוע הידבקות בכלל מנוסעים חולים", אומר ביסיניאני.

הוא מוסיף כי "שנים של הכנות לקראת האפשרות שתהיה שפעת שקשורה באוויר הכינו את התעשייה להתמודד ביעילות במצבים מסוג זה". בהמשך להמלצת ארגון הבריאות העולמי, ממליץ מנכ"ל יאט"א לנוסעים שחשים ברע להימנע מנסיעה לחו"ל, ומאלו חשים ברע במהלך או לאחר טיסה - לעדכן את חברות התעופה ואת הרשויות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות