אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באוצר חוששים מאובדן ההכנסות ושוקלים לחוקק חוק עוקף ל"פסיקת המטפלות" צילום: אי פי איי

באוצר חוששים מאובדן ההכנסות ושוקלים לחוקק חוק עוקף ל"פסיקת המטפלות"

אובדן של 3 מיליארד שקלים בשנה, כתוצאה מפסיקת בית המשפט העליון אתמול, לפיה יוכרו הוצאות על מטפלת לצרכי מס הכנסה, כנראה לא מקובל על האוצר, שמתכנן גם כך קיצוץ בהיקף של כ-15 מיליארד שקל בתקציב הממשלה ל-2010. אפשרות נוספת: הטלת מיסים חדשים

01.05.2009, 12:03 | אמנון אטד

משרד האוצר שוקל לחוקק חוק, שיבטל למעשה את ההחלטה שקיבל אתמול (ה') בית המשפט העליון, להכיר בהוצאות מטפלת וגני ילדים, כהוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה. לדברי האוצר, גם בית המשפט עצמו רמז על אפשרות פעולה כזו, כשקבע כי הוא מתיר לכנסת לחוקק חוקים בנושא, על-מנת להסדיר את העניין.

באוצר מציינים, כי המשמעות המעשית של החלטת בית המשפט העליון, שתיכנס לתוקף בתחילת השנה הבאה, היא אובדן הכנסות לקופת המדינה, בהיקף שנתי של כ-3 מיליארד שקל. אובדן הכנסות בהיקף משמעותי זה יתווסף לקיצוץ חסר התקדים, בהיקף של כ-15 מיליארד שקל, שיהיה על הממשלה לבצע בתקציבה בשנת 2010.

באופן רשמי, אומרים הבוקר באוצר, כי הנהלת המשרד עדיין לומדת את החלטת בית המשפט. אולם, מאחורי הקלעים, מתחילים כבר הדרגים המקצועיים במשרד להיערך למציאת מקורות מימון חלופיים לאובדן ההכנסות שתגרום ההחלטה. לצד האפשרות לחוקק, כאמור, חוק עוקף ל"חוק המטפלות", שוקלים באוצר שתי חלופות נוספות: קיצוץ בסעיפים תקציביים אחרים והטלת מיסים נוספים.

באוצר מזכירים גם, כי לצד העובדה שהחלטת בית המשפט מטיבה בעיקר עם בעלי ההכנסות הגבוהות, מדובר למעשה בשינוי מערכת המס בישראל. ההפעלה של החלטת בית המשפט העליון תחייב את כל המשפחות, שבהן אמהות עובדות, להגיש לרשויות מס ההכנסה, מדי שנה, דו"ח פרטני על הכנסותיהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חשיבה מוטעת של פקידי המס
כיום ישנה תעשיה ענפה של מטפלות, גנים פרטיים שמקבלים כספים ולא מדווחים (עובדים בשחור/חצי שחור) כאשר יוכרו הוצאות אלו בניכוי כולם ידרשו לקבל חשבוניות ואז כל ההכנסה תדווח למס. יתכן ולא כל המטפלות יגיעו לחבות מס אך תשלומים למס בריאות ביטוח לאומי ישולמו במלואם, וקצבאות הבטחת הכנסה יבוטלו לאותם מטפלות. אם הייתי במקומו של נציב מס הכנסה , הייתי קובע כי בשנת 2010 ההוצאות יותרו בניכוי ורואה את הגידול הניכר בהכנסות הגנים הפרטיים והמטפלות (כתוצאה מכך שכולם ידרשו חשבוניות) וקובע/חוקר שומות על 4 שנים אחורה. המס שיגבה יהיה גבוה. בשנת 2011 מבטל את ההכרה בהוצאה ומשאיר את הגנים עם בסיס הכנסה גבוה (ושעכשיו יסבירו איך ההכנסה קטנה).
רואה חשבון  |  02.05.09
10.
משרד האצר קרטל של פושעים מעוותי מוח חסרי מצפון מושחתים
רציתם שוב את מפלגת הקומבינות המושחתת בראשות עליבבאשקרניהו שתשוב לשילטון קיבלתם על מה הנהי אני לא מבין לא הפנמתם את ימי הגיהנום הקודמים בו שלט הליכוד ולכן היום תשלמו על זה מפלגת הליכוד זו מפלגה של חזירים קפיטליסטים שאחרית באופן ישיר לכל תחולאי החברה היא אחראית לעוני ולרעב של 800000 אלף ילדים היא האחראית לעוני ולרעב של שליש מבתי האב במדינת העוני היא אראית גם להקמתם של כל בתי התמחוי בארץ העם הנבחר ע"י השטן היא האחראית למכירת נכסי משלם המסים לאלפיון העליון תמורת נזיד עדשים היא האחראית לשוד הפנסיות הגדול של העובדים עת העבירה את קופת הגמל לידהם של בתי הקזינו שנקראים בתי השקעות שהימרו על עתידכם הפנסיוני והיום מפלגת החזירים ממשיכה לשלוח את ידה לכיס האזרחים כדי לממן את שוחד הבחריות שהובטח למפלגות אוכלי החינם שהצתרפו לקואלצית שודדי הקופה הציבורית אתם תצתרכו לממן את מפלגות המושחתים שהצתרפו לקואלצית שודדי הקופה הציבורית אתם תצתרכו לשלם את שוחד הבחירות שהובטח למפלגות אלה ע"י מפלגת הקומבינות המושחתת אתם תצתרכו לממן את חבורת השרים בלי תיק בלי כלום קלומניקים ואת עובדיהם 185 במספר וכל זאת ע"ח חניוך ילדכם שיפור הטפול בחולים ובכלל איכות חיכם במדנית הגיהנום הזו הברירה היחידה שנשארה היא למגר את שילטון הגזל והעושק הזה ע"י מעשה העם התילאנדי ולשלוח את כל החלאות האלה לכל הרוחות ובכך להציל את החברה בישראל שתחלואיה היא בעצם פצצת האטום האמיתית שמאימת על המדינה ולא כל סיפורי ההפחדה שמשמעים מנהיגהה כדי שתשבו בשקט ולא תציצו על מעשה השוד וביזת קופת המדינה
דודו  |  02.05.09
9.
מגיב 1 קודם כל רק העשירים יהנו מהחוק הזה מי שמרוויח 4300 ש"ח לא נחשב הוא לא
יקבל את ההטבה מאחר ומשכורת זו נחשבת למשכורת גבוהה מאוד במונחים של מדינת עולם שלישי שנית אתה וכל אלה שמרווחים משכורת מינימום יממנו בסופו של דבר את ההטבה הזו שניתנה לעשירים בלבד ע"י הטלת מיסים חדשים ע"י פושעי האוצר חסירי המצפון והלב כדי לממן את ההטבה הזו דע לך במדינה שמנהולת ע"י מושחתי מפלגת הגזל והעושק שהביאה את העוני למדינת העם הנבחר ע"י השטן תמיד אבל תמיד אם ניתנות הטבות במס הם מיועדות לבעלי השכר הגבוהה ולכן בגלל המוח המעוות של האנשים האלה לעלום לא יסגר הפער החברתי אפילו לא ב 1% המדינה הזו בנויה כמו פרימדה הפוכה הכל רקוב ומושחת העוני ילך ויגדל והרבה משפחות ממעמד הבניים ימצאו את עצמם בבתי תמחוי זו הדוקטורינה של מפלגת הפשע החברתי המאורגן היא מפלגת הליכוד הדוקטורינה אומרת החלש למות והחזק לחיים טובים ומואשרים ע"ח כספי משלם המסים הפריר הם הקימו דור חדש של עניים שבבוא הזמן יעבדו אצל העשירים תמורת שכר רעב זהו דור העבדים החדש שלא יכל ללכת ללמוד 800000 ילדים שחיים מתחת לקו העוני זו דרכה של מפלגת המושחתים שרוב תומכיה הם אלה הנפגעים מפשעיה
דודו  |  02.05.09
לכל התגובות