אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופיר פינס: "על בכירי הבנקים לקחת אחריות ולהתפטר" צילום: גלעד קוולרצ'יק

אופיר פינס: "על בכירי הבנקים לקחת אחריות ולהתפטר"

זאת בעקבות דו"ח הממונה על ההגבלים העסקיים, שקבע כי חמשת הבנקים הגדולים מתאמים ביניהם עמלות במשך כשני עשורים

03.05.2009, 15:32 | רונית גודמן ושאול אמסטרדמסקי

חברי הכנסת מזהים הזדמנויות ומבינים כי נושא הבנקאות הפך לאחד החמים ביותר, בעיקר לאור המשבר הפיננסי העולמי. לאחר שבשבוע שעבר קרא חבר הכנסת דני דנון לשרי אריסון להדיח את יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר, קורא חבר הכנסת אופיר פינס, עבודה, להתפטרותם של בכירי הבנקים בארץ.

במכתב ליו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, כותב פינס כי "לאור הממצאים החד-משמעיים שעולים מהדו"ח הקשה, על בכירי הבנקים לקחת אחריות ולהתפטר, או לכל הפחות להורות על חקירה פנימית מקיפה שבסופה יוסקו מסקנות אישיות כלפי כל המעורבים בתיאום העמלות ויימצאו דרכים להגדלת התחרות בעתיד, אך תחת זאת בוחרים מנהלי הבנקים ובעליהם בשתיקה מחפירה".

פינס מבקש לקיים דיון דחוף בוועדת הכספים בהשתתפות הממונה על ההגבלים העסקיים, נציגי בנק ישראל, המפקח על הבנקים ונציגי הבנקים, על מנת לדון בצעדי המשך לדו"ח שפורסם.

כזכור, בשבוע שעבר קבעה הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, כי מזה כשני עשורים מתאמים חמשת הבנקים הגדולים בישראל את העמלות ביניהם באופן של הסדר כובל. בכך, אומר פינס, ניתן אישור רשמי לחשש הרווח כי חמשת הבנקים נהגו דרך קבע באופן אשר פוגע בתחרות ופוגע בצרכנים, וכל זאת על חשבון חסכונותיהם של אזרחי ישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות