אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ההכנסה לרשימת המעקב: מעלות מורידה בדרגה אחת את דירוג גזית גלוב וגזית אינק צילום: שאול גולן

אחרי ההכנסה לרשימת המעקב: מעלות מורידה בדרגה אחת את דירוג גזית גלוב וגזית אינק

חברת הדירוג מציינת לשלילה את ירידת שווי השוק של מניות החברות המוחזקות ע"י גזית אינק, אך מזכירה לחיוב את הפיזור הגיאוגרפי והסקטור החזק בו הן פעילות - המרכזים המסחריים. יחד עם זאת, אופק הדירוג לשתי החברות - שלילי

03.05.2009, 18:58 | נעמה סיקולר

 שלושה שבועות לאחר שהכניסה את החברות לרשימת מעקב עם השלכות שליליות מודיעה היום (א') חברת הדירוג מעלות S&P על הורדת דירוג לגזית גלוב וגזית אינק, בדרגה אחת. דירוג החוב של גזית גלוב יעמוד מעתה על רמה של A פלוס ודירוג החוב של החברה האם, גזית אינק, יעמוד על A. תחזית הדירוג לשתי החברות - שלילית.

לדברי מעלות, הורדת הדירוג לשתי החברות נובעת בעיקר משחיקה במיצוב הפיננסי שלהן, לאחר שביצעו באחרונה הפחתות חשבונאיות גבוהות ואחזקותיהן הסחירות בארץ ובחו"ל נשחקו באופן משמעותי.

ירידת שווי השוק של מניות החברות המוחזקות ע"י גזית אינק, המשמשות כבטחונות להלוואת בנקאיות, מצמצמת באופן משמעותי את המסגרות הבנקאיות הזמינות לחברות גזית (ברמת הסולו) והביאה את הקבוצה להגדיל את כמות הביטחונות המשועבדים כנגד ההלוואות הבנקאיות, הן בגזית אינק והן בגזית גלוב, כך מציינת מעלות.

יחד עם זאת, לחיוב מציינת חברת הדירוג את מיצובה העסקי הגבוה של קבוצת גזית, הנובע מאחזקתה האסטרטגית במספר חברות נדל"ן בהיקף גדול של נכסים ובפיזור גיאוגרפי. כן מציינת מעלות את החוזים ארוכי הטווח ואת השרידות היחסית של הסקטור בו היא פעילה - מרכזים מסחריים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות