אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה הסדר עם מחזיקי אג"ח: המוסדיים לוקחים לרקנאטי נתח מגמול

לראשונה הסדר עם מחזיקי אג"ח: המוסדיים לוקחים לרקנאטי נתח מגמול

רקנאטי יישאר עם 50% ממניות החברה לאחר שהיו בידיו 71.5% מהאחזקות. ההסדר כולל רכיב מזומן בשווי 110 מיליון שקל ומרכיב משמעותי של אג"ח שיומר למניות – עד כדי 32% מהחברה, עם אופציה להמרת שטר הון של 75 מיליון שקל למניות עד כדי 51% ממניות החברה

05.05.2009, 16:49 | נעמה סיקולר והדר רז

עם חוב של 430 מיליון שקל, הולכת גמול השקעות של ליאון רקנאטי להסדר עם מחזיקי החוב. אסיפת מחזיקי החוב של החברה שמכונסת בשעה זו התבקשה לאשר הסדר כולל שבבסיסו מרכיב המרה של חוב למניות.

ההסדר כולל רכיב מזומן בשווי 110 מיליון שקל ומרכיב משמעותי של אג"ח שיומר למניות – עד כדי 32% מהחברה, עם אופציה להמרת שטר הון של 75 מיליון שקל למניות עד כדי 51% ממניות החברה.

ליאון רקנאטי, בעל השליטה בחברה, יוותר על אחזקותיו באגרות החוב בהיקף של 16 מיליון שקל. למוסדיים תינתן האפשרות למנות דירקטור מטעמם ויקבלו זכות וטו בעסקאות מהותיות. כחלק מההסדר יוטלו הגבלות על פעילות החברה, תשלומים שונים כמו משכורות וחלוקת דיבידנדים.

ארז בנדל מנכ"ל החברה אמר: "מההתחלה אמרנו שנעשה הכל להחזרת החוב וראיתם את זה לאורך כל התקופה האחרונה. מימשנו, לא חיכינו, בעלי החוב מקבלים את מה שהם יכולים במקסימום מהחברה".

בספטמבר 2007 עמד ליאון רקנאטי בראש קבוצת משקיעים (מודי קרת ויצחק חממי) שרכשה את גמול השקעות, בעלת השליטה גם בגמול נדל"ן מבעליה הקודמים אייל יונה לפי שווי של 600 מיליון שקל. אלא שהחברה התקשתה להתרומם, מנייתה צנחה, המשבר הכלכלי פגע קשות בפעילותה מעבר לים וכך הגיעה למצב של אי עמידה בהחזרי החוב.

בספטמבר 2008 מינה רקנאטי את זיו קופ להוביל את תהליך ייצוב החברה, בשיתוף עם ארז בנדל ועמי קרופיק, שמונו בדצמבר 2008 למנכ"לים משותפים של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות