אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב שוקלת גיוס של עוד 150 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

גזית גלוב שוקלת גיוס של עוד 150 מיליון שקל

בנייר שהפיצה למוסדיים מפרטת גזית את עיקרי הגיוס המתוכנן ובבסיסו הרחבת סדרה ט' הסחירה שלה. רק לפני חודשיים גייסה החברה 400 מיליון שקל

06.05.2009, 17:52 | נעמה סיקולר
גזית גלוב שוקלת לגייס עוד 150 מיליון שקל. חודשיים בלבד לאחר שגייסה 400 מיליון שקל חוזרת גזית גלוב לשוק ומבקשת לגייס סכום נוסף באמצעות הרחבת סדרה ט'. במסמך שהפיצה למוסדיים כותבת גזית שהתמורה בגין הגיוס מיועדת להחלפת חוב קצר בארוך והקטנת ניצול קווי אשראי בנקאיים מתחדשים. התמורה עשויה גם לסייע לחברה בקידום מהלכי ההשתלטות שהיא מקדמת בימים אלה במספר חברות בעולם ובראשן קרן הריט האמריקאית רמקו גרשנסון.

מדובר בהרחבת הסדרה הסחירה ט', ששווי-השוק שלה הוא 739.9 מיליון שקל והמדורגת A+ באופק שלילי על ידי מעלות. את ההנפקה צפויים להוביל לידר שוקי-הון, אייפקס חיתום, לאומי פרטנרס חיתום, מנורה חיתום וניהול, כלל פיננסים חיתום ופועלים IBI חיתום והנפקות.

בתחילת השבוע הודיעה חברת הדירוג מעלות על הורדת הדירוג של גזית גלוב ושל החברה האם גזית אינק בדרגה אחת. דירוג החוב של גזית גלוב עומד מעתה על רמה של A פלוס ודירוג החוב של החברה האם, גזית אינק, יעמוד על A. תחזית הדירוג לשתי החברות - שלילית.

לדברי מעלות ירידת שווי השוק של מניות החברות המוחזקות על ידי גזית אינק, המשמשות כבטחונות להלוואת בנקאיות, מצמצמת באופן משמעותי את המסגרות הבנקאיות הזמינות.

לחברות גזית (ברמת הסולו) והביאה את הקבוצה להגדיל את כמות הביטחונות המשועבדים כנגד ההלוואות הבנקאיות, הן בגזית אינק והן בגזית גלוב ומכאן הורדת הדירוג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות