אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרם ופודים מבקשים להגיע להסדר לדחיית החוב בלידר השקעות

שרם ופודים מבקשים להגיע להסדר לדחיית החוב בלידר השקעות

לידר מבקשת להגיע להסדר עם בעלי האג"ח, שלהם היא אמורה לשלם 57 מיליון שקל עד סוף החודש. לאומי התנה הלוואה של 100 מיליון שקל בדחיית התשלום

09.05.2009, 18:35 | גולן חזני

מצבה הפיננסי הבעייתי של קבוצת שרם פודים, שבשליטת יצחק שרם ויאיר פודים, מגיע לנקודת רתיחה: לידר השקעות, שבשליטת הקבוצה ומשמשת זרוע האחזקות העיקרית שלה, מבקשת להגיע להסדר עם בעלי האג"ח ותכנס אסיפה ב־17 במאי כדי לקבל החלטה על דחייה או פריסה של התשלומים.

לידר הודיעה ביום חמישי האחרון שכחלק מהמשא ומתן לקבלת הלוואה של 100 מיליון שקל מבנק לאומי, התנה הבנק את מתן ההלוואה בהסדר פריסה או דחייה של תשלומי האג"ח, לשביעות רצונו של הבנק. על לידר לשלם לבעלי החוב שלה תשלומי קרן וריבית בגובה 216 מיליון שקל עד 2012, שמתוכם היא אמורה לפרוע בסוף החודש הזה 57 מיליון שקל. המקור לתשלום זה הוא ההלוואה שיעמיד לאומי, ועוד 43 מיליון שקל מההלוואה אמורים לשמש לפירעון אשראי קיים לבנק. לידר הדגישה שהיא תלויה בקבלת האשראי כדי לפרוע את החוב לבעלי האג"ח במועד - 31 במאי. היקף ההלוואות של לידר לבנקים ולבעלי האג"ח ביחד עמד בסוף 2008 על 306 מיליון שקל.

לשרם פודים מגוון אחזקות, בהן 57% ממניות פולאר תקשורת, שהפסידה 123 מיליון שקל ב־2008; חברת הדפוס ניפסון, שהפסיקה את פעילותה; לידר נדל"ן, שמחזיקה בפעילות נדל"ן במזרח אירופה ומחקה 67 מיליון שקל ב־2008; ושרם פודים טכנולוגיות, שרשמה הפסד של 63 מיליון שקל ב־2008, בעיקר מרכישת 4.7% ממניות ריטליקס.

כדי להצטייד במזומנים מכרה לידר בחודש שעבר 9.5% ממניות פולאר השקעות לבעל השליטה בה, זיל פלדמן, תמורת 18.3 מיליון שקל. מניות אלו משועבדות, ולידר ציינה שתעשה הכל כדי להמציא אישורים מהבנקים עד 25 במאי כדי לשחרר את המניות משעבוד. נוסף על כך פועלת שרפ"ג, החברה־אם, לעסקת בעלי עניין שנויה במחלוקת, שבה תמכור עם שרפ"ט את מניותיהן בחברת מיחזור האשפה אי.אי.אר לחברה־בת אחרת של הקבוצה, גרינסטון, תמורת 56 מיליון שקל ולפי שווי של 100 מיליון דולר. בדו"חותיה השנתיים צפתה לידר שבסוף 2010 יהיה בידיה עודף תזרימי של 66 מיליון שקל, אם ימומשו ההשקעות כמתוכנן.

לידר נסחרת לפי שווי של 70 מיליון שקל, ואילו איגרות החוב שלה נסחרות בתשואה של 57%. לבעלי האג"ח של החברה לא יהיה זמן רב לקבל החלטות, שכן בין האסיפה למועד הפירעון של התשלום הראשון של האג"ח ייוותרו שבועיים בלבד. את 2008 סיימה לידר בהפסד של 166 מיליון שקל ומחקה יותר ממחצית מהונה העצמי. לחברה־אם שרפ"ג הון עצמי של 40 מיליון שקל בלבד נכון לסוף 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
לידר - אסיפת בעלי האג"חים
אני קורה לכל בעלי האג"חים של לידר להגיע לאסיפה ב 17/5. כולם חייבים להגיע ולעמוד על זה שלא מוותרים. צריך להתאחד מול אנשים כאלה. ורק אם ניהיה מאוחדים נוכל להשפיע. ולכן בבקשה מכל מחזיקי האג"ח להגיע/ לשלוח מיופה כח לאסיפה, ונראה לשני הליצנים האלה מאיפו משתין הדג. הם לא יחגגו כמו אוכלי נבלות עלינו !!!!!
10.05.09
13.
בקשת הדחייה של לידר
לדחותה על הסף.!התרגילים של דברת שרם גובלים בניבזות. שידרו כל הזמן שיהיה בסדר,אבל בדקה ה-90 באים ומשחילים אותה ללא ניד עפעף!וזו נקראת חברה מובילה בתחום החיתום/ייעוץ ובעליה נחשבים לאשפים בתחום ההון. שיכניסו יד לכיס הפרטי וישלפו כספם שגזלו מלווי האגח. אני במקומם הייתי מתבייש לצאת החוצה היום! אני משוכנע ששוק ההון על כל מרכיביו יוקיע אותם במקרה ויתנערו ממילוי התבויותיהם למחזיקי האגח.
ביבי , יפו  |  10.05.09
לכל התגובות