אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייזמן מציע הסדר חדש לבעלי האג"ח של אסים צילום: בועז אופנהיים

קייזמן מציע הסדר חדש לבעלי האג"ח של אסים

ההסדר כולל מתן כתבי אופציה למחזיקי האג"ח ל-5% ממניות החברה ודחיית התשלומים בשנתיים. שווי הקרקעות של אסים ירד רק ברבעון הראשון ב-10%

10.05.2009, 12:02 | כתב כלכליסט

אסים השקעות שבשליטת עדי קייזמן מציעה הסדר חוב לאחר שהסדר החוב הקודם נמשך ע"י קייזמן בשל התנגדות המשקיעים.

היום (א') הודיעה החברה לבורסה על ההסדר שעבור מחזיקי אג"ח א' כולל דחייה של 80% מתשלום אגרות החוב הקרוב לסוף מאי 2011 עד מאי 2015 בריבית שנתית של 13%. תשלום 20% הנותרים ישולמו כרגיל. מחזיקי האג"ח יקבלו לידם כתבי אופציה ל-5% ממניות החברה, לטווח של 4 שנים, כאשר מימוש האופציה אפשרי, רק כאשר אסים תהיה שווה למעלה מ-40 מיליון שקל, כלומר המנייה תצטרך לעלות במשך שנים אלה ביותר מ-1,000%.

למחזיקי אגרות החוב להמרה, סדרה 2, מציעה אסים 10% ממניות החברה (שלא בדילול מלא),  ללא תמורה וגם התאמת יחס ההמרה של אגרות החוב. 

במידה שהונה העצמי של אסים יהיה קטן מ-25 מיליון שקל, היא לא תחלק דיבידנד למשקיעיה.

אסים תשעבד את מניות אסים נדל"ן, שיעבוד החזר הלוואת בעלים. בנוסף, יוכלו בעלי האג"ח להתנגד לעסקאות שמבצעת החברה בקרקעות (בעיקר ברומניה) בהן אסים מחזיקה את מלוא השליטה, ובכך יהיה אפשרי לבעלי האג"ח לקחת חלק פעיל בניהול החברה.

אסים מציינת כי במהלך הרבעון האחרון, ירד שווי הקרקעות ב-10% מהשווי שנרשם בדוחות החברה לשנת 2008 - כמעט 95 מיליון שקל.

עוד הודיעה אסים כי רכשה את יתרת מניות (6.54%) חברת הבת, אסים נדל"ן, תמורת אגרות חוב א' בהיקף של מיליון וחצי ערך נקוב הנושאות תשואה ברוטו של 43.4% ושני מיליון וחצי מאגרות חוב להמרה מסדרה ב' הנושאות תשואה של 27%.

רוכש אגרות החוב הוא סמי תותח מחברת תותח פיתוח וייזום. לאחר המכירה תחזיק אסים 100% ממניות אסים נדל"ן ו-95.34% בזכויות ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות