אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה בקשת דודי אפל להמרת ערבות בנקאית בנכסי משפחתו צילום: יריב כץ

העליון דחה בקשת דודי אפל להמרת ערבות בנקאית בנכסי משפחתו

יאלץ להפקיד 9 מיליון שקל. ההחלטה, בעקבות התנגדות חברת אלומיניום החזקות שבשליטת זאב רום במסגרת סכסוך מתמשך בין הצדדים

10.05.2009, 13:12 | איתי הר אור

בית המשפט העליון דחה לפני מספר ימים את בקשתו של איש העסקים דוד אפל להמרת ערבות בנקאית בסך 9 מיליון שקל שנדרש לשלם, בנכסי נדל"ן של בני משפחתו. ההחלטה ניתנה בעקבות התנגדות חברת אלומיניום החזקות שבשליטת זאב רום במסגרת סכסוך מתמשך בין הצדדים.

תחילתה של הפרשה ביולי 2002 כאשר ביקשה אלומיניום להוציא התראת פשיטת רגל נגד אפל בגין חוב לכאורה של 13 מיליון שקל, שמקורו בשלושה צ'קים של אפל שחזרו. אפל מצידו הגיש את התנגדותו לביצוע ההמחאות בהוצאה לפועל, בטענה כי מדובר היה בצ'קים שניתנו כביטחונות בלבד, וכי איש העסקים מיכאל צ'רנוי (שהיה בעל השליטה באלומיניום) הבטיח לו כי לא יעשה בהם שימוש אם יימצא רוכש לאחזקותיו בחברת הסלולר הבולגרית 'מובילטל'.

בסוף ינואר השנה קיבלה השופטת דרורה פלפל מבית המשפט המחוזי בתל-אביב את טענותיו של אפל וקבעה כי הצ'קים ניתנו על ידו לביטחון בלבד. אלומיניום הגישה ערעור על ההחלטה לבית המשפט העליון, וערערה גם על הקביעה שהערבות שהפקיד אפל בתחילת ההליך לא תישאר בקופת בית המשפט.

אפל מצידו ביקש מבית המשפט העליון להמיר את הערבות הבנקאית בסך 9 מיליון שקל שאותה חויב להפקיד, בנכסי נדל"ן ומקרקעין של בני משפחתו. בין היתר, ביקש אפל להמיר את הערבות במגרש לבניה בשכונת תל ברוך בתל אביב הנמצא בבעלות בנו גיל ורעייתו. עוד ביקש אפל להמיר את הערבות הבנקאית בבית צמוד קרקע באותה שכונה, הנמצא בבעלות בן אחר של אפל - ערן. הנכסים הוערכו על ידי אפל בכ-7.2 מיליון שקל, ואפל הוסיף כי היות שנכסים אלה נמצאים בצפון תל אביב ואינם משמשים למגורים הרי שלא יהיה קושי לממשם אם יהיה צורך בכך.

אפל ציין עוד בבקשתו, כי "אף לאישיות בעלת אמצעים ועסקים כשל המבקש, העמדת ערבות בנקאית - ואפילו בסכום מופחת - בימים אלה בהם ישנה חשיבות רבה לכסף נזיל, הינה משימה נכבדה וכלל לא פשוטה, אשר מכבידה על המבקש, פוגעת בעסקיו, בנזילותו וביכולתו למצות רווחים מנכסיו".

כאמור, בימים האחרונים דחתה שופטת בית המשפט העליון, אסתר חיות את בקשתו של אפל וציינה בהחלטתה כי לא מצאה הצדקה להמרת הערבות הבנקאית בשעבוד נכסי מקרקעין של צד ג'. עוד קבעה חיות כי נדרש דוד אפל להפקיד את הערבות הבנקאית עד ליום 17.5.09.

אלומיניום אחזקות מיוצגת על ידי עוה"ד זוהר לנדה ונועה אזולאי הבדלה ממשרד ברנע ושות', ואילו אפל מיוצג על ידי עוה"ד ליטל נגה וישראל שלו משרד ישראל שלו ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות