אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מציע: העשירים ישלמו יותר לביטוח הלאומי - ועבור מכוניות יוקרה צילום: אלכס קולומויסקי

האוצר מציע: העשירים ישלמו יותר לביטוח הלאומי - ועבור מכוניות יוקרה

משרד האוצר מציע להעלות את גובה התקרה לתשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות מ-40 ל-70 אלף שקל; כמו כן הוא מבקש להגדיל את המס על מכוניות גדולות ומזהמות. תוספת ההכנסות למדינה מוערכת ב-800 מיליון שקל בשנה

10.05.2009, 15:47 | אמנון אטד

משרד האוצר מציע להעלות את גובה התקרה לתשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות מכ-40 אלף שקל בחודש כיום (פי 5 מהשכר הממוצע במשק) לכ- 70 אלף שקל. זאת, במסגרת הכבדת נטל המס על בעלי המשכורות הגבוהות. מהלך זה צפוי להכניס לקופת המדינה כ-400 מיליון שקל בשנה.

צעד נוסף שמציע האוצר הוא להגדיל את שיעור המס על מכוניות יקרות. גובה המס ייקבע על פי מידת הזיהום שגורם כלי הרכב, ולכן מי שיידרשו לשלם יותר הם בעלי כלי הרכב הגדולים והיקרים, כמו האמרים, רכבי שטח אחרים ומכוניות בעלות מנועים גדולים.

על פי חישובי האוצר, הכבדת נטל המס על בעלי כלי הרכב היקרים תגדיל את הכנסות המדינה בכ-350 עד 400 מיליון שקל בשנה.

אתמול פורסם כי מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, אמר שהמשרד בוחן את האפשרות להכביד את נטל המס על בעלי ההכנסות הגבוהות במיוחד, אך אין בכוונתו לעשות זאת בדרך של העלאת שיעורי מס הכנסה. במקום זאת בוחן האוצר דרכים להגדיל את שיעורי המס על מוצרי צריכה יוקרתיים שמאפיינים את העשירון העליון.

עוד אמרו באוצר כי לא מדובר במהלך פופוליסטי שנועד להראות שגם העשירים משלמים יותר מסים, אלא בצעד אמיתי שנועד להכניס כסף לקופת המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
שוב חוזרים על אותה שטות
לפני כחמש שנים האוצר ביטל את תקרת השכר לתשלום דמי ביטוח לאומי וראה זה פלא ההכנסות ירדו במקום לעלות. המנהלים הבכירים הקימו כ-30 אלף חברות יעוץ ובמקום למשוך מהן משכורת משכו דיוידנד שפטור ממס בריאות ודמי ביטוח לאומי. לאחר כשנה הבין האוצר שטעה והחזיר את התקרה. אולי שר האוצר הפילוסוף לא שמע על כך וכדאי לעדכן אותו.
גיורא  |  10.05.09
לכל התגובות