אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מורידה את דירוג החוב של ארזים לרמה של CC צילום: אוראל כהן

מעלות מורידה את דירוג החוב של ארזים לרמה של CC

מדובר בשתי דרגות בלבד מעל לדירוג הנמוך ביותר של חדלות פירעון D מינוס. ברקע ההורדה, מאבק משפטי שמנהלת ארזים שבשליטת מאיר גורביץ מול מחזיקי החוב שלה מסדרה 4', באשר ליכולת הפירעון שלה והאפשרות להעמיד את הסדרה לפירעון מידיי

10.05.2009, 17:21 | נעמה סיקולר
חברת הדירוג מעלות הודיעה הערב על הורדת דירוג החוב של חברת הנדל"ן ארזים מרמה של BB לרמה של CC באופק שלילי. מדובר בשתי דרגות בלבד מעל לדירוג הנמוך ביותר של חדלות פירעון D מינוס.

ברקע ההורדה, מאבק משפטי שמנהלת ארזים שבשליטת מאיר גורביץ מול מחזיקי החוב שלה מסדרה 4', באשר ליכולת הפירעון שלה והאפשרות להעמיד את הסדרה לפירעון מידיי. דירוג של CC משקף את החשש של פירעון מיידי.

בנוסף מציינת מעלות כי החברה אינה עומדת באמות מידה פיננסיות של הבנקים בשל ירידה בשווי נכסיה ולהם קיימת זכות גם כן לפירעון מיידי והטלת שיעבודים שעשויים לפגוע בתזרים החברה וביכולתה לעמוד בהתחייבויות.

על מנת לעמוד בהתחייבויותיה בשנה הקרובה לחברה תוכניות הכוללות פריסת חובות בנקאיים, קבלת הקלות מיחזור אשראי מתאגידים בנקאיים ומימוש נכסים שלדעת מעלות איננו וודאי כלל.

ארזים פנתה באחרונה לבית המשפט המחוזי וביקשה צו הצהרתי, לפיו היא עומדת בכל תנאי שטר הנאמנות וכי לא מתקיימת עילה לפירעון מיידי והיא תעמוד בתשלום ה"קופון" הקרוב למחזיקים, בראשית חודש יוני. את העתירה, היא מכוונת נגד הנאמן לאחת מסדרות החוב שלה, הרמטיק נאמנויות, לאחר שנציגיו פנו אליה אליה וביקשו להגיע איתה להסדר על פריסת החוב. זאת, משום שלטענתם קיים חשש מהותי, כי החברה תחדל מלנהל את עסקיה ולא תעמוד בתשלומים להם.

ארזים מצידה טוענת שאין כל חשש כאמור ואת דעתה היא סומכת על חוות דעת כלכלית, לפיה היא צפויה לסיים את 2010 עם יתרות מזומנים של 4 מיליון שקל ולהגיע למצב של גירעון רק בשנת 2011, כאשר אז יעמדו לה מספר חלופות של השגת מימון בהנחה והמשבר יחלוף.

מחזיקי החוב איימו, כי ידרשו פירעון מיידי של החוב, באם לא יימצא הסדר. ארזים מצידה דחתה כבר אז את כל הטענות ואמרה, כי בכוונתה לעמוד בכל התשלומים, לכל המחזיקים, בכל הסדרות, במועדי הפירעון הנקובים.

ארזים סיימה את 2008 בהפסד של 671 מיליון שקל - לעומת רווח נקי של 32 מיליון שקל ב-2007 - שמרביתו נובע מהפחתת שווי הנכסים המוחזקים בבריטניה, בשיעור של 717 מיליון שקל. לחברה אף נרשם בתום השנה הקודמת גירעון של 314 מיליון שקל בהון העצמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות