אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה סופי: ברלינר לנשיאות המחוזי בתל אביב צילום: אלכס קולומויסקי

עכשיו זה סופי: ברלינר לנשיאות המחוזי בתל אביב

שר המשפטים נאמן ונשיאת העליון ביניש הסכימו גם על מינוי נשיאים לבתי משפט השלום במחוזות ת"א, ירושלים, מרכז וצפון

11.05.2009, 11:14 | איתי הר אור
נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב היא השופטת דבורה ברלינר, כך הודיע לפני זמן קצר משרד המשפטים. שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, דנו בנוסף בהמלצות ועדות האיתור לעניין מינוי הנשיאים והסכימו ביניהם על מינויים של הנשיאים הבאים:

השופטת זיוה הדסי הרמן תהיה נשיאת בתי משפט שלום תל אביב, השופטת שולמית דותן תתמנה לנשיאת בתי משפט שלום במחוז ירושלים, השופטת דפנה בלטמן-קדראי תתפוס את כסא נשיאת בתי משפט שלום במחוז מרכז, וגברה בכך על מועמדותו של השופט שאול מנהיים. השופט ג'ורג' אזולאי יהיה נשיא בתי משפט שלום במחוז צפון.

כל מועמדי הנשיא שבעת השופטים שהגישו את מועמדותם לנשיאות בית המשפט המחוזי בתל אביב: הפליליסטית המובילה, שופטת הפירוקים היעילה, אבירת התביעות הייצוגיות או אולי הנדל"ניסטית הקפדנית. "כלכליסט" מציג את המועמדים מארק שון, 8 תגובותלכתבה המלאה
המומלצים הסופיים לנשיאות המחוזי בתל אביב היו ברלינר והשופט אורי שהם. עתה פורסם כי ברלינר נשיאת בית המשפט המרכזי ביותר במדינה, המרכז אליו כ־60% מכלל התיקים המתנהלים בערכאה זו. ברלינר היא שופטת באוריינטציה פלילית מובהקת, והיא כיהנה בעבר במינוי זמני כשופטת בבית המשפט העליון.

הליך מינויה של ברלינר לווה בלא מעט מתחים ולחצים מצידם של שופטים. בימים האחרונים חשף "כלכליסט" כי במסגרת המאבק על המינוי הנכסף איימה סגנית הנשיא, השופטת ורדה אלשיך כי תשקול לפרוש מתפקידה אם לא תמונה לתפקיד נשיאת בית המשפט. עוד נודע שגם סגנית הנשיא השנייה, מיכל רובינשטיין, השמיעה איום דומה.

 המירוץ לתפקיד נסלל עם פרישתו לגמלאות של אורי גורן לפני חודש וחצי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות