אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוגרים על הפיראטים: מינינובה מסירה תוכן מוגן צילום מסך: mininova.org

סוגרים על הפיראטים: מינינובה מסירה תוכן מוגן

משפט פיראט-ביי מעורר הרתעה? אתר הביטורנט הגדול בעולם, מינינובה, החל בסוף השבוע לסנן את התוכן המוצג בו ולאסור על העלאת תוכן מוגן. האתר ניצב בפני תביעה משפטית. עד כה סירבה מינינובה לעקוב אחר התוכן

11.05.2009, 16:51 | יוסי גורביץ
פחות מחודש לאחר שבעלי אתר התוכן הגנוב פיראט-ביי הורשעו ונידונו למאסר, החל בסוף השבוע אתר הביטורנט הגדול בעולם, מינינובה, לסנן את התוכן העובר בו כדי למנוע העברת תוכן מוגן. כך דיווח הבלוג טורנטפריק.

לפני כחודשיים הוגשה תביעה אזרחית כנגד מינינובה, הממוקמת בהולנד, מצד קבוצת אנטי-פיראטיות בשם BREIN. המשפט צפוי להיערך בשבוע הבא. עד כה, סירבה מינינובה לסנן את התוכן העובר בה או לעקוב אחריו, וטענה שכאשר מודיעים לה על תוכן אסור היא מסירה אותו, ודי בכך.

נראה שעמדתה של מינינובה השתנתה בעקבות התביעה. המערכת החדשה היא ניסיונית, ומטרתה לזהות מספר מוגבל של סרטים המוגנים בזכויות יוצרים ולהסיר אותם מהאתר – כמו גם למנוע את העלתם מחדש. אם מערכת הסינון תצליח במלאכתה, היא תורחב לכל התוכן שבאתר.

מאז משפט פיראט-ביי, שהסתיים כאמור בהרשעתם של מפעיליו ובפסק דין שהורה על כליאתם וקניסתם, החלו אתרי ביטורנט להיסגר בזה אחר זה. שבדיה, שנחשבה ל"נמל מוגן" לפיראטים, איננה נחשבת עוד ככזו. ספקיות רשת החלו לשלוח מכתבי התראה לחשודים בשיתוף קבצים, וממשלת נורווגיה הסירה את הגנת הפרטיות של הפיראטים, והתירה לחשוף את זהותם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נו באמת...
יוסי, אתה קצת מגזים עם העניין הזה של הפיראטים והתוכן הגנוב. הרי לך כבעל השכלה טכנולוגית סבירה ברור שלא תהיה שום בעיה טכנולוגית להמשיך לשתף סרטים מועתקים גם אם מינינובה ועוד אלף כמוה ייסגרו. אפשר להצפין את הקבצים המועתקים בסיסמה, אפשר לא לספר בראש חוצות מה מכיל כל טורנט, אפשר להחליף טורנטים לא דרך אתרים ציבוריים, אפשר להשתמש באי-מיול או בגנוטלה או ב IRC , אפשר להשתמש בכל אחד ממיליוני אתרי ההורדות הישירות שפורחים בשנים האחרונות. וכל זה רק מה שחשבתי עליו בחמש דקות, בלי להתאמץ יותר מדי להמציא שיטות חדשות. וכל זה רק לגבי סרטים. לגבי מוסיקה העסק כבר אבוד - כשכל שיר הוא קובץ של 3-7 מגה, אפשר כבר לשלוח אותו באי מייל. בקיצור, המלחמה שלך (למה בעצם היא שלך?) אבודה. הטכנולוגיה של המאה ה-21 יוצרת מצב חדש שבו לא ניתן לגבות כסף על תוכן דיגיטלי. אתה יכול לקרוא לזה באיזה שמות שאתה רוצה (גניבה, פיראטיות), זה לא ישנה את העובדות. בסה"כ המצב הזה עדיף על קודמו! המצב שבו לא ניתן לגבות כסף על מוסיקה מוקלטת עדיף על המצב שהיה בחמישים השנים האחרונות שבו מוסיקה מוקלטת נמכרה בכסף. והוא לא פחות מוסרי. להיפך. אתה אדם מאוד אינטליגנטי ואם תצא רגע מהקיבעון שלך לגבי גנבי התוכן השבדים אתה תבין את זה בעצמך.
א.כ , הר אדר  |  12.05.09
לכל התגובות