אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל רומז: גם ביוני תישאר הריבית ללא שינוי צילום: עמית שעל

בנק ישראל רומז: גם ביוני תישאר הריבית ללא שינוי

חברי הנהלת הבנק המליצו להותיר את הריבית על כנה בחודשים מאי-יוני ולהמשיך ברכישה של אג"ח ממשלתיות ודולרים

11.05.2009, 13:07 | אמנון אטד
בנק ישראל משגר היום (ב') רמז כי בכוונתו להשאיר גם בחודש הבא את הריבית במשק ללא שינוי. מפרוטוקול דיוני הריבית האחרונים שפרסם היום הבנק מתברר כי כל חברי ההנהלה שהשתתפו בדיונים המליצו לנגיד להשאיר את הריבית בחודש מאי ללא שינוי. מרוח הדברים שנשמעו בדיון עולה כי הנטייה בקרב חברי הנהלת הבנק היא לא לשנות את הריבית גם בחודש יוני.

מסקנה זו עולה בקנה אחד עם דברים שהשמיע נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר בשבוע שעבר. בכנס השנתי שקיימה קרן המטבע הבינלאומית בירושלים אמר פישר כי במצב הנוכחי אין צורך בהפחתת ריבית נוספת. יחד עם זאת, הבהיר אז הנגיד כי בנק ישראל שומר לעצמו את האפשרות לבצע הפחתת ריבית נוספת, "בנסיבות אחרות".

במקביל להשארת הריבית ללא שינוי, המליצו כל חברי הנהלת הבנק לנגיד להמשיך בהפעלת הצעדים נוספים שבהם נוקט בנק ישראל: רכישת אג"ח ממשלתיות בבורסה ורכישת דולרים. מפרוטוקול דיוני הריבית עולה כי בנק ישראל מתכוון להמשיך בפעולות אלה גם בעתיד.

עוד עולה מהודעת בנק ישראל כי לאחרונה פחתו הסיכויים לדפלציה במשק וכי כעת ההערכה היא שעד סוף השנה תתכנס האינפלציה אל תוך יעד האינפלציה שקבעה הממשלה (1%-3%). הנתונים הכלכליים שבידי בנק ישראל מצביעים גם על סימנים ראשונים להאטה בקצב ההתכווצות של התוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות