אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיקוח על הבנקים יפתח בהליכי הדחה של דנקנר אם יכשלו הנסיונות להגיע לפשרה צילום: שאול גולן

הפיקוח על הבנקים יפתח בהליכי הדחה של דנקנר אם יכשלו הנסיונות להגיע לפשרה

מקורבים לאריסון אומרים כי יש נסיונות להגיע לפשרה הנוגעת למועד עזיבתו של דנקנר והאם יוכל לשמש בעתיד בתפקידים אחרים, דוגמת יו"ר ישראכרט. הערב מתכנס דירקטוריון הבנק לנסח תשובתו לדוח המפקח

11.05.2009, 19:27 | רונית גודמן

דירקטוריון הבנק מתכנס הערב  לישיבה אחרונה בנושא בה יסכם את תגובתו למפקח על הבנקים, רוני חזקיהו. את תגובתו לפיקוח ימסור הדירקטוריון בכתב עוד הערב. תגובת בנק הפועלים לדוח הביקורת של הפיקוח על הבנקים ייצא לבורסה מחר בשעות הבוקר, לפני תחילת המסחר בבורסה.

בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע כי חזקיהו ממתין להצעות הפשרה של בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, לפני שיפתח בהליכים להדחתו של היו"ר דני דנקנר.

מקורבים לאריסון אומרים כי יש נסיונות להגיע לפשרה הנוגעת למועד עזיבתו של דנקנר והאם יוכל לשמש בעתיד בתפקידים אחרים, דוגמת יו"ר ישראכרט. בפיקוח על הבנקים מעוניינים שדנקנר יעזוב את תפקידו, ואם לא יתקבלו הצעות הפשרה של אריסון יחל נהפיקוח בהליך להדחתו.

ב-27 באפריל הוציא המפקח על הבנקים דוח ביקורת בו הוא מציין כי דירקטוריון הבנק ויו"ר הדירקטוריון, דני דנקנר, "לא קיימו, לכאורה, את חובותיהם כדירקטורים ולא הקפידו על הוראות חוק החברות והוראות ניהול בנקאי תקין כמו גם על כללי ממשל תאגידי".

המפקח התייחס בדבריו להתנהלות דירקטוריון הבנק ויושב הראש, דנקנר, בנוגע להתפטרותו המפתיעה של המנכל צבי זיו, בערב פרסום הדוחות השנתיים של שנת 2008. זאת בטרם סיום חוזה העסקה שלו אשר אמור היה להסתיים באוגוסט 2010. במקביל התייחס המפקח למינויו הזריז לתפקיד המנכ"ל החדש של ציון קינן אשר כיום עדיין מכהן כממלא מקום המנכ"ל. בפיקוח הדגישו לאורך כל הפרשה כי לא מדובר בהסתייגות מהמינוי עצמו של קינן אלא מהליך המינוי והטיפול בהתפטרותו של זיו בדירקטוריון.

במקביל לביקורת הפיקוח על הבנקים, על ההליך של דירקטוריון בנק הפועלים, פנו המפקח על הבנקים ונגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לבעלת השליטה בבנק, שרי אריסון בדרישה להדיח את יו"ר הבנק דני דנקנר.

זאת, לטענתם, לאור תפקוד אשר פוגע בבנק. אריסון הודיעה נחרצות שהיא תומכת ביו"ר וכי לא קיבלה מבנק ישראל הסברים מספקים לדרישתם. במקביל להודעתה, אירית איזקסון, המשמשת דירקטורית בבנק הפועלים מזה כעשר שנים ונחשבת למקורבת לאריסון, התפטרה בימים האחרונים מהתפקידים אותם היא ממלאת כדירקטורית בחברות שאינן נמנות על קבוצת אריסון, ביניהן כיל והחברה לישראל שבשליטת משפחת עופר. גורמים בשוק טוענים כי התפטרות איזקסון מתפקידים אלו נובעת מפשרה ההולכת ומתגבשת למינוי איזקסון במקום דני דנקנר כיו"ר בנק הפועלים. בבנק ובקבוצת אריסון הכחישו טענות אלו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הטיית אוזן קשבת לפרופסור סטנלי פישר, ובכלל לבנק ישראל.
בעלת גרעין השליטה בבנק הפועלים, הגברת שרי אריסון, צריכה להקשיב יותר ולשמוע בהצעותיו של נגיד בנק ישראל הפרופסור סטנלי פישר. לנהל בנק זה לא דבר פשוט וקל, קיימת כאן אחריות כבדה על המנהלים את הבנק, והגורם המקצועי קרי, בנק ישראל מושיט יד לסייע לבנק, כי כך נהוג וכך צריך לנהוג.
עמי  |  11.05.09