אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר הגלובלי נותן רוח גבית להונאות: זינוק במעילות העובדים בחברות הגדולות בעולם צילום: shutterstock

המשבר הגלובלי נותן רוח גבית להונאות: זינוק במעילות העובדים בחברות הגדולות בעולם

מנכ"ל חברת The Network האמריקאית, המנטרת התנהלות של חברות: "ההונאות צברו תנופה"

12.05.2009, 08:34 | סוכנויות הידיעות

הונאות של עובדים נגד החברות שבהן הם עובדים הגיעו לשיא השנה - כך עולה מנתונים שמפרסמת החברה האמריקאית The Network, המספקת שירותי ניטור פנימי לכמה מהחברות הגדולות בעולם. עם לקוחותיה נמנות ענקית הביטוח הבריטית אביבה, יאהו, סיסקו ודלתא איירליינס. הנתונים החדשים, המתפרסמים ב"פייננשל טיימס" הבריטי, מספקים הוכחה לכך שהמיתון גורם לעלייה בהיקפי הפשיעה.

 

הדיווחים על התנהלות בלתי הולמת אחרת, כגון הטרדה מינית או הפרת הוראות בטיחות, נותרו ברמה קבועה או ירדו, אך ההונאות "צברו תנופה" - כך לפי לואיס ראמוס, מנכ"ל The Network.

הנתונים, שהתקבלו מכל דרגי ההנהלה בחברות השונות, מספקים תמונת מצב בנוגע להיקף ההונאות בעולם התאגידי, ומגיעים על רקע דיווחים של עשרות הונאות בתחום ההשקעות - הגדולה שבהן היא הונאת הפונזי של ברנרד מאדוף.

לדברי ראמוס, מגזרי השירותים הקמעונאיים והפיננסיים נפגעו במיוחד מהונאות, אך אין תעשיות החסינות מפני ההונאות הללו. ראמוס אמר שלקוחות רבים מגבירים את המודעות להונאות כדי לעודד הלשנות, ואף נותנים תגמולים כספיים בתמורה למידע איכותי שזורם מעובדים. ראמוס מוכן לומר כי המודעות הגוברת לקווים החמים והתגברות נכונותם של העובדים להלשין על עמיתיהם מסבירים חלק מהעלייה. "העובדים רגישים לעובדה שהחברה שלהם במצב מסוכן, ושאם הם לא יסייעו לה להגן על נכסיה, ייתכן שגם הם יהיו מחוסרי עבודה", אמר.

ממצאי החברה עולים בקנה אחד עם סקר שפרסמה בחודש שעבר התאחדות בוחני ההונאות המורשים, הגוף הגדול ביותר למלחמה בהונאות. מסקר של 507 חוקרים עלה כי יותר ממחציתם חזו עלייה בהיקף ההונאות בשנה האחרונה. כמעט 90% מהם דיווחו כי הם חוזים עליות בחודשים הקרובים.

 

לפי הסקר, סוג הפשיעה הנפוץ ביותר הוא מעילות של עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות