אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפכ"ל המשטרה: "הקיצוץ בתקציב - פגיעה אנושה בביטחון האישי" צילום: מיכאל קרמר

מפכ"ל המשטרה: "הקיצוץ בתקציב - פגיעה אנושה בביטחון האישי"

במשטרת ישראל תוקפים את הקיצוץ הצפוי בתקציב המשרד לביטחון פנים וטוענים כי הוא יביא לפיטורי 1,500 שוטרים ולסגירת יחידת להב 433

12.05.2009, 12:50 | איתי הר אור

לקראת הדיון הערב (ג') בתקציב המדינה, מפרסמת המשטרה את המשמעויות הקשות מבחינתה עקב הקיצוץ הצפוי מתקציב המשרד לביטחון הפנים.

בין היתר, מציינים במשטרה כי הקיצוץ בסך 1.5 מיליארד שקל מתקציב המשרד יביא לסגירת יחידת להב 433 שזכתה לכינוי "ה-FBI הישראלי", האמונה על הטיפול בפשיעה המאורגנת והמאגדת את כל היחידות המטפלות בפשיעה כלכלית.

במשטרה מבהירים כי ההשפעה המיידית של הקיצוץ בתקציב תביא להורדה של 400 כלי רכב וניידות משטרה מהכביש, סגירת שתי תחנות משטרה בינוניות, ביטול פרויקטים ורכש טכנולוגי המיועד למאבק בפשיעה וסגירת פלוגות מג"ב המטפלות בהפרות סדר.

המשטרה: הקיצוץ יחסל את היכולת לגייס שוטרים

במיוחד מציינים במשטרה כי הקיצוץ יביא באופן מיידי לפיטוריהם של כ-1,500 שוטרים, וזאת דווקא בזמן שבו נדרשת תוספת של כוח אדם. לטענת גורמים במשטרה, הקיצוץ מאיים לחסל לחלוטין את היכולת לגייס שוטרים, ממחישים את רוע הגזירה בכך ששוטר סיור צפוי לאבד כ-30% משכרו, וקצין בדרגת רב פקד בעל ותק של 10 שנים ייאלץ להיפרד מ-1,350 שקל ממשכורתו - הפחתה של כ-16%.

גורמי שכר במשטרה הביעו דאגה נוכח משמעות הקיצוץ התקציבי כתוצאה מהתוכנית הכלכלית לשנים 2009-2010, וטענו כי התוכנית תביא לקושי משמעותי בגיוסם של שוטרים חדשים למשטרה: "לא נצליח לשמר את כוח האדם, השוטרים מתוקף תפקידם בכוננות מתמדת עובדים בשעות חריגות, לעיתים 12 שעות ביממה, שבתות וחגים ללא שעות נוספות, ובמקום תוספת, מורידים להם 30%".

במשטרה מציינים עוד, כי הקיצוץ החד מאיים על סדרה של פרויקטי דגל בתחום הלחימה בפשיעה - הגדלת מספר בדיקות ה-DNA, הגדלת מאגר טביעות האצבע ושדרוג יכולת ההאזנה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן אמר בתגובה לכוונה לבצע את הקיצוץ כי "הקיצוץ מהווה פגיעה אנושה בביטחון האישי של כל אזרח במדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות