אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכים לעליות: האחים ויליגר מחזירים את האופציות שלהם לכסף צילום: עמית שעל

לא מחכים לעליות: האחים ויליגר מחזירים את האופציות שלהם לכסף

האחים צבי ויוסף ויליגר רוצים לשנות את תנאי כתבי האופציות שבידיהם ולהכניס אותם כבר היום לכסף למרות שהפדיון יהיה רק ב-2012

12.05.2009, 14:32 | כתב כלכליסט

בעלי החברות והמנכ"לים נוהגים לספר שמתן כתבי אופציה הוא מכשיר התגמול הטוב ביותר שניתן לתת לבכירים. עובדים קשה, המניה עולה וכתבי האופציה שווים הרבה מאוד כסף. אם המניה יורדת - לא מרוויחים.

האחים צבי ויוסף ויליגר רוצים גם הם לתגמל את עצמם, אבל במקום לקבוע יעד שאפתני למניה שיוכיח את רצינות כוונותיהם, האחים דווקא הורידו את מחיר כתבי האופציה ב-39.4% למחיר הקרוב למחיר המניה כיום וזאת למרות שפדיון כתבי האופציה הוא בכלל באמצע שנת 2012.

לכל אחד מהאחים יש כיום 200 אלף אופציות לרכישת מניית ויליפוד בתמורה ל-19 שקל למניה שמועד המימוש הוא בחודש אפריל 2012. השניים מבקשים כעת מבעלי המניות האחרים של החברה לאשר להם לדחות את מועד המימוש לסוף יוני 2010 ולהוריד את מחיר המימוש של האופציה ל-11.5 שקל למניה, כאשר מחיר המניה בעת פתיחת המסחר היום (ג') עמד על 10.67 שקל - הבדל של קצת יותר מאחוז אחד.

לפי נוסחת בלק אנד שולס לתמחור כתבי אופציות, שוויין מוערך ב-441 אלף שקל לכל אחד מהאחים.

נכון לעכשיו מחזיק צבי ויליגר 34.25% ממניות ויליפוד ויוסף מחזיק 25.05% מניות החברה. השניים מנועים מהשתתפות בהצבעה והדבר תלוי במשקיעים המוסדיים בעיקר שיתכנסו במשרדי החברה ביבנה ב-18 ביוני. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות