אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דני דנקנר: "סופה מתחוללת מעל ראשי"

יו"ר בנק הפועלים: "חופש העתונות הוא דבר מאוד חשוב ואני לא אומר את זה בציניות אך העיתון שהסיסמה שלו 'לאנשים חושבים' מתעסק במגמתיות ובמיסיונריות ולא ברור מה האג'נדה שלהם"

13.05.2009, 10:31 | רונית גודמן והדר רז

"סופה מתחוללת מעל ראשי", כך פתח דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים, את דבריו בוועידת שוק ההון בתל אביב.

דנקנר נאם מיד לאחר נאומו של סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, שהתעלם מפרשת בנק הפועלים והתמקד בתחזיות מקרו כלכליות בלבד. דנקנר אמר בדבריו כי "אני מקנא באנשים שאף פעם לא טועים. הייתי רוצה נאום שגרתי עם מספרים". בסיום נאומו עמד הקהל על רגליו ומחא מחיאות כפיים סוערות דקה ארוכה.

בחודש האחרון מתנהל מאבק מתוקשר בין בנק ישראל לבין בנק הפועלים, במסגרתו דורש המפקח על הבנקים להדיח את דני דנקנר מתפקיד יו"ר הבנק.

"חופש העתונות הוא דבר מאוד חשוב ואני לא אומר את זה בציניות אך העיתון שהסיסמה שלו 'לאנשים חושבים' מתעסק במגמתיות ובמיסיונריות ולא ברור מה האג'נדה שלהם", הוסיף דנקנר.

"לפני מספר שנים סיפר לי אחד מאנשי העסקים הבכירים על המסע שעבר בכלי התקשורת. היום אני וחבריי מבינים על מה הוא דיבר. ברור לי שהמסע אינו מתנהל רק בי. מדובר בשיטה ובאורח החיים שאנו רוצים לנהל. התרבות, האתיקה.

"איזו עזות מצח לכנות אותם דירקטוריון של מריונטות"

"שרי אריסון ואביה תד אריסון עזבו לפני עשרים שנה את ארה"ב ועברו לישראל. הם השקיעו מיליארדי שקלים בנדל"ן, תשתיות, אנרגיה ועוד. המדינה מלאה בפעילויות ובניינים שהיא ומשפחתה תרמו והקימו. שרי מגלה אצילות שנדירה במחזותינו. הצדק וטובת הבנק עמדו תמיד לנגד עיניה. דירקטוריון בנק הפועלים כולל אנשים מנוסים ששירתו בתפקידים בכירים בבנקאות הישראלית. זה הדירקטוריון שבעיתוי הנכון מנע מהבנק נזקים אדירים. איזו עזות מצח זו לכנות אותו דירקטוריון של מריונטות.

"הזחילה האיטית מהתהום הכלכלי החלה"

 

"קשה לאפיין את עוצמת המשבר. האמנם אנחנו לקראת הסוף? איש איש והסבריו. לתחושתי אנחנו בשלב שהגרוע ביותר נמצא מאחורינו. סנונית אחת עוד לא מביאה את האביב אבל אפשר לומר שהזחילה האיטית מהתהום הכלכלי החלה. זה לא קורה בין לילה אבל קורה ויקרה. אם אני צודק, אז המשק הישראלי עבר את המשבר באופן יחסי טוב. מכשיר הורדת הריבית עושה את פעולתו אם כי ברור שהוא כמעט מיצה את עצמו.

מסמך הנאום המלא של יו"ר הפועלים, דני דנקנר בכנס שוק ההון הפכתי למה שקוראים מארגני הכנס הזה "דובר עוגן". אני העדפתי שיהיה זה עוד נאום שגרתי עם אמירות, גראפים ונתונים מספריים כתב כלכליסט, 8 תגובותלכתבה המלאה

"המשבר הנוכחי הוא הרבה יותר ממשבר כלכלי. כבר עתה ברור לכולם, או לפחות לי, שנדרשת רגולציה אחרת. אומרים הרבה יותר רגולציה, זה כנראה נכון. אני מניח שנראה הרבה יותר שיתוף פעולה גלובלי על מנת להתמודד היטב.

"מביע תקווה ששיקול הדעת והאחריות יגברו"

"מזה 12 שנים אני חלק ממשפחת בנק הפועלים עד שהתבקשתי לכהן יו"ר. אני עושה את תפקידי יום ולילה, במסירות ובאהבה. אני מבקש להביע תקווה ששיקול הדעת ואחריות יגברו וכי כולנו נוכל להתרכז במשימה - הצלחת הבנקאות הישראלית והמשק כולו", סיים דנקנר את דבריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
עד מתי ישלטו בישראל בעלי הממון הכסילים
יצא לי להיתקל במר דני דנקנר הנכבד לפני שנים רבות עם שובו מלימודיו בארה"ב. האדון (אגב איש חביב ונחמד) הגיע לישיבת הדיריקטוריון של חברה מסויימת באיזור חיפה, כאשר אביו הממולח מכניסו לשם כנציג המשפחה, מכסה על כל דברי ה"חוכמה" שהוא פולט ומתעלם מגיחוכי הנוכחים למשמע דבריו. מי היה מאמין שאדם ברמתו יגיע להיות יושב ראש הדיריקטוריון של בנק הפועלים. בילדותי, בשכנות להורי, גרה משפחה שגידלה מספר בנות, אחת מהן שבקושי גמרה תיכון התחתנה עם בן למשפחת ממון אחרת, גם היא הייתה נציגה באותו דיריקטוריון. אולם דני דנקנר לא גילה שום חוכמה אפילו ביחס אליה. אני שנחשבתי הגאון של השכונה עבדתי קשה, סיימתי מספר תוארים בהנדסה בטכניון בהצטיינות, עבדתי במספר חברות הי-טק שנים רבות בתפקידים טכנולוגיים ומתוקף כך הגעתי גם לפגישות שם הצגתי את פרי עמלי לדריקטוריון. היום הכסילים התקדמו ומנהלים (כפי הנראה ע"פ נגיד בנק ישראל) בשלומאליות את הבנק בו מתנהלי חשבוני, כמו גם חברות תשתית אחרות המטילות להם בצי זהב. אני שעבדתי כל חיי והגעתי לתוארים והישגים, יושב בבית מפוטר "בשל המצב הכלכלי", ושומע איך מקרובי הכסילים, עלובי החיים, מוחאים כפיים לנאום רדוד אותו אפילו יש לאדון הנכבד קושי להקריא ברהיטות. ישרא-חלם.
אזרח מדינת ישראל , מרכז  |  20.05.09
47.
בנק שהוקם בזמנו עי הפועלים בארץ ונמכר בזול ובשחיתות לאריסון תמורת שקלים בודדים
הדובדבן' (שרי) מחזיקה ב 0% מניות כימעט ומעט מניות שליטה אנו הציבור בעלי הבנק-בעלי המניות, והיא עושה כבתוך שלה היכן נציגנו בדירקטריון שישמרו על השמנת מפני גלזרים ושרים' שיונקים ממנה????????. לכן הם מריונטות..עוד ג'וב מכניס באסיפת בעלי המניות האחרונה הושתקנו והחלטות התקבלו במרתפי הבנק במחשכים עי אנשים שיש להם פחות מניות מאשר לי ולך אם אחייה היה מתנהג כך עם בעלי המניות בקרניבל קרוז' הממשל הפדרלי היה מטפל בו מייד וואלה..ש.שלום חומר למחשבה אל תתיחסו לדמעות התנין של דנקנר...הפסיד הכנסה בגובה של עשרות מיליוני שקלים מבלי לקחת אחריות על הפסדי הבנק והפסדי הלקוחות שהשקיעו בבנק
יושב על הגדר , כל הארץ  |  15.05.09
46.
מיון קינן חייב להיות המנכל הבא!
ציון התחיל את הקרירה שלו בבנק, הוא ורק הוא ראוי המנכל. כל העובדים עומדים מאחוריך ציון כי רק אתה ראוי, קשה לכם לראות מרוקאי עומד בראש המחנה? ציון איש מעשים שבזכותו בהרבה נושאים הוביל את הבנק להיות הגדול במדינה, מקווים ועומדים מאחורייך אל תתיאש.
אורית , תל אביב  |  14.05.09
לכל התגובות