אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מלון חוף גיא בטבריה: "נתניהו הורג אותנו" צילום: עטא עוויסאת

מנכ"ל מלון חוף גיא בטבריה: "נתניהו הורג אותנו"

תיירני הארץ בוחנים צעדי מחאה נגד ההצעה להטיל מע"מ על תיירים. ביום ראשון צפויה פגישה בין המלונאים ושר התיירות

14.05.2009, 23:48 | יסמין גיל

גופי התיירות בארץ, בהם המלונאים, חברות התעופה, סוכני הנסיעות ומורי הדרך, בוחנים את האפשרות לערוך כנס חירום, במחאה על הצעת משרד האוצר להטיל מע"מ על התיירות הנכנסת לישראל. החשש מבחינתם, הוא שצעד כזה יביא לירידה בתנועת התיירות לישראל.

מדובר בהצעה להטיל 15.5% מע"מ על שירותי תיירות לתושבי חוץ שיגיעו לארץ, בין היתר על לינה בבתי מלון והשכרת רכב - שירותים שכיום פטורים ממע"מ.

יצוין כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית לגבי עריכת כנס כזה, אולם בימים האחרונים מתקיימות שיחות בין הגורמים השונים, לגבי הדרכים היעילות למחות נגד הרעיון. בינתיים, ביום ראשון צפויה פגישה בנושא זה בין נשיאות התאחדות המלונות ובין שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב. גם התאחדות סוכני הנסיעות ביקשה להיפגש עם השר באותו עניין.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו הורג אותנו", אומר מנכ"ל מלון חוף גיא שבטבריה, זמיר גסר, "צליינים אוספים דולר לדולר כדי לבוא לארץ הקודש, ועכשיו רוצים להטיל עליהם מע"מ? אולי ביבי היה מבקש מע"מ גם מהאפיפיור שבא לארץ? ביבי הוא אדם חכם ואני מאמין שהוא ישכיל להבין שזו טעות ושצריך לרדת מהרעיון".

לגבי שר התיירות, מיסז'ניקוב, לגסר יש מסר חריף עוד יותר: "אם המהלך הזה יתממש, שר התיירות יצטרך לשים את המפתחות וללכת הביתה. אולי נתנו לו כסף לשיווק, אבל אי אפשר להעלות מחירים. אם זה יקרה מי שיפגעו אלו בתי המלון בפריפריה: בטבריה, בנתניה, בים המלח ובירושלים".

מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות, יוסי פתאל, אומר לגבי ההצעה להטיל מע"מ על התיירים: "לדעתנו מדובר בהחלטה שלא מתאימה לישראל בשום דרך ואופן. הנזק שייגרם לענף יהיה גדול לאין שיעור מהתועלת".

בלשכת התיאום של תעשיית התיירות מעריכים כי הטלת מס כזו עלולה להביא לירידה של 12% בהיקף התיירות הנכנסת לארץ, אובדן של כ-240 אלף תיירים בשנה, אובדן של 9,000 מקומות עבודה בגופי התיירות בארץ, ואובדן הכנסות של מאות מיליוני שקלים למדינה - בשל הירידה בתנועת התיירות וכן בשל תשלומי דמי אבטלה ואובדן מס הכנסה וביטוח לאומי מעובדים בענף שיפוטרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הבעיה היא לא המעמ--כנסו
הבעיה של ענף התיירות היא מדריכי התיירים המושחתים אם חנות לא נותנת להם שוחד של 30 אחוז עמלה במזומן בלי שום קבלה הם לא מביאים לאותה חנות תיירים גם באזור שבכל מקרה התיירים מסתובבים שם ברגע שאותה חנות מסרבת לשלם את השוחד הם מחרימים אותה ואומרים לקבוצות התיירים לפני שהם יורדים מהאוטובוסים שלחנות הזו לא כדאי להכנס אתם לא מאמינים איזה מאפיה הם כל מדריכי התיירים הם גורמים לכך שהחנויות נאלצות להרים מחירים ולרמות את התיירים מס הכנסה לא מגיע אליהם כי כנראה עדיין הם לא עלו על הנושא הזה מדובר פה על מחזורים במזומן של מליוני דולרים--פה הבעיה האמיתית בענף התיירות!
19.05.09
6.
הבעיה היא לא ביבי, אלא רמת התיירות הישראלית
מחירי המלונות בים המלח גבוהים. באילת, מעבר למדרחוב עלוב, אין כלום. אפילו פטור ממע"מ אמיתי אין שם, וכולם יודעים את זה. בטבריה - אוי לנו ואבוי לנו, אפילו קניון אין בעיר הזו. זו עיר שנתקעה בשנות השישים של המאה שעברה, היא נראית ומרגישה ככה. נתניה - יש שם מספיק "חבר'ה" שדואגים לעיר. וירושלים, לו היית כולך זהב. לכו תשפרו את עצמכם, אח"כ תלינו על הממשלה.
אבי , צפון  |  16.05.09
לכל התגובות