אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר במניות: לא להיסחף אחרי הסימנים האופטימיים צילום: שאול גולן

המסחר במניות: לא להיסחף אחרי הסימנים האופטימיים

אחרי תקופה של עליות שערים, בחרו המשקיעים לנהוג עפ"י אינדיקציות חיוביות, לממש - ולהתעלם מהסביבה המאקרו-כלכלית העגומה. ההשקעה במניות ממשיכה להיות כרוכה בסיכון ולמעוניינים - עדיפה ההשקעה לטווח ארוך

15.05.2009, 09:15 | רחלי בינדמן
שבוע המסחר החולף בשוק המניות המקומי התאפיין במגמה מעורבת. זאת, לדברי כלכלני בנק לאומי, לנוכח מימושים שבוצעו לאחר גל ארוך של עליות שערים.

בנק ישראל פירסם השבוע נתונים על מימושים של משקיעים תושבי חו"ל במניות בארץ, לצד גידול בהשקעות של ישראלים במניות בחו"ל. עם זאת, נתוני הגיוסים של קרנות הנאמנות בישראל מצביעים על עלייה ב"תיאבון הישראלי לסיכון".

בבנק לאומי מציינים, כי השבוע נמשכה העלייה בתשואת האג"ח הממשלתיות הארוכות, על רקע אישור התקציב, מה שגרם גם להיחלשות השקל.

בבנק סבורים, כי התמקדות המשקיעים בסימנים אופטימיים לכך ששיאו של המשבר מאחורינו, תוך התעלמות מהיות הסביבה המאקרו-כלכלית עגומה, תתמוך בהמשך המגמה החיובית. יחד עם זאת, לאור המיתון, הצפוי להימשך, הסיכון הכרוך בהשקעה במניות גבוה מבעבר, בפרט בשוק המקומי, שמאז תחילת השנה בלט לחיוב.

גם להערכת כלכלני בנק הפועלים, ירידות השערים שנרשמו לאחרונה בשוק המניות המקומי הם תיקון טכני מתבקש, לאור גל העליות ששטף את הבורסות. עם זאת, לדבריהם אין מדובר בשינוי מגמה ולכן, לתפיסתם, מדובר ביצירת הזדמנות להגדלת החשיפה המנייתית. בבנק מעריכים, כי בטווח הבינוני, רמות המחירים הנוכחיות עשויות להחזיר את המגמה החיובית לשווקים. על כן הם ממליצים להמשיך ולבנות פוזיציה מנייתית ארוכת טווח. הם אף ממשיכים וממליצים לרכז את ההשקעה במדדים, על פני השקעה במניות בודדות לנוכח הפיזור.

באשר לאג"ח ממליצים בבנק לאומי על השקעה באג"ח בעלות טווח בינוני, ואילו באפיק הצמוד קיימת עדיפות להשקעה באג"ח לטווח בינוני ארוך. בבנק הפועלים סבורים, כי בתקופה הנוכחית יש להגדיל את מרכיב הנזילות בתיק ההשקעות, דווקא באמצעות השקעות שקליות קצרות. באשר לאג"ח צמודים בינוניים, לטענת הפועלים, התרחבות ציפיות האינפלציה הגלומות באג"ח צמודות בינוניות מפחיתה את כדאיות ההשקעה בהן ולכן יש להקטין את משקלו של הרכיב הצמוד בינוני, לטובת האפיק השיקלי בינוני. השקעה בטווחים בינוניים עדיפה, לפי בנק הפועלים, באמצעות אג"ח קונצרניות בדרוג גבוה ובמח"מ של עד 4 שנים תוך שמירה על פיזור סקטוריאלי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות