אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון קבע: חברת ביג תפסיק לאלתר את  בניית המרכז המסחרי בקריית שמונה צילום: אביהו שפירא

העליון קבע: חברת ביג תפסיק לאלתר את בניית המרכז המסחרי בקריית שמונה

במסגרת ערעור שהגישה חברת אדרי-אל, בית המשפט העליון הוציא צו מניעה לחברת ביג נגד המשך הבנייה במתחם זאת בגלל שמדובר במגרש שייעודו הקבוע הוא לתעשייה

17.05.2009, 13:13 | אורי חודי
בית המשפט העליון הוציא בסוף השבוע צו מניעה נגד חברת ביג בנוגע למרכז המסחרי אותו היא בונה בקריית שמונה. הצו הוצא במסגרת ערעור שהגישה חברת אדרי-אל ישראל, הקובע כי על ביג להפסיק לאלתר כל פעולות בנייה והתאמה לצורכי מסחר של המרכז זאת עד למתן פסק דין בערעור.

אדרי-אל הגישה את הערעור בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי מאוגוסט 2006 שהתיר לביג להקים מרכז מסחרי בשטח של כ-10.7 אלף מ"ר באזור התעשייה הדרומי של קריית שמונה וזאת למרות שמדובר במגרש אשר ייעודו הקבוע הינו לתעשייה. עריית קריית שמונה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה תמכו בערעור. את אדרי-אל ישראל מייצגים עוה"ד יובל גלאון ודורון טל ממשרד שביט בראון גלאון צין נוב יגור ושות'.

בדיון אשר התקיים בבית המשפט העליון בפברואר המליץ בית המשפט כי היתר הבנייה שניתן לביג יבוטל וכי ביג תפנה לוועדות התכנון הרלוונטיות על מנת לקבל היתר שימוש חורג ולתקופה מוגבלת, זאת במטרה לאפשר לרשת ביג כיסוי השקעותיה במקום עד כה. בית המשפט העליון המליץ כי בכל מקרה לא תעלה תקופת הזמן להיתר השימוש החורג על 5 שנים. כמו כן אסר בית המשפט העליון בדיון זה על אכלוס נוסף של המתחם לתקופה של 21 יום.

בתום 21 הימים הגישה חברת אדרי-אל בקשה נוספת לבית המשפט העליון לעצירת כל בנייה, התאמה למסחר וכיו"ב במתחם עד מתן פסק דין סופי. עוד הוסיפה אדרי-אל בבקשתה כי מרגע שגילה בית המשפט העליון את דעתו כי הוא עשוי לקבל את ערעור אדרי-אל הניעה חברת ביג את גלגלי הבנייה וההתאמה לצורכי מסחר במתחם, זאת בניסיון ליצור בשטח מצב בלתי הפיך.

חברת ביג הגיבה לבקשה זו של חברת אדרי-אל כי הם מבקשים לדחות אותה על הסף, וזאת בשל השקעות של כספים בהקמת המרכז המסחרי, נזק אשר עשוי להיות מוסב לה בשל אובדן דמי שכירות ודמי ניהול וטיעונים נוספים.

בין הנימוקים אותם מעלה חברת אדרי-אל בערעורה לעליון וזאת בבקשתה לבטל את היתר הבנייה נאמר כי: "הקרקע במקום מיועדת לתעשייה בלבד, כך שהפיכת הקרקע למגרש מסחרי ללא תהליך של שינוי ייעוד יפגעו ביזמים המעוניינים להקים מפעלים בתחומי העיר קריית שמונה" עוד מציינים באדרי-אל כי: "המשרד להגנת הסביבה, מתנגד לכל שימוש מסחרי במתחם ואף מתנגד למתן שימוש חורג במתחם מכיוון שמדובר באזור תעשייה פעיל כאשר בסמוך מאוד למתחם קיימים מפעל לעופות, בריכות חמצון ומיכלי אמוניה אשר מהווים סכנה ממשית לציבור במידה ויוקם במקום מרכז מסחרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות