אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיירני הארץ מתכננים סיור לצליינים "בעקבות ביקור האפיפיור" צילום: איי אף פי

תיירני הארץ מתכננים סיור לצליינים "בעקבות ביקור האפיפיור"

כעשרת אלפים צליינים ליוו את ביקור האפיפיור בשבוע שעבר, מרביתם לנו בצפון הארץ. סגן נשיא התאחדות המלונות: "זה פרסום אדיר לישראל"

17.05.2009, 19:16 | יסמין גיל

ימים ספורים לאחר סיום ביקורו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בישראל, כבר עמלים תיירני הארץ על תכנון סיור לצליינים "בעקבות ביקור האפיפיור". "אנו מתכננים לצאת במסע שיווק בעקבות הביקור", אומר קורט קאופמן, מנכ"ל חברת ג'נסיס טורס, המתמחה בתיירות צליינית ואחראית להבאתם של כ-8,000 צליינים מ-15 מדינות שונות, שליוו את ביקור האפיפיור בשבוע שעבר.

קאופמן מעריך כי בסך הכל התלוו לכס הקדוש כעשרת אלפים צליינים, בעיקר מפורטוגל, איטליה, ספרד, אנגליה, אירלנד, פולין, בלגיה, קרואטיה וצרפת. קבוצה אחת של צליינים הגיעה גם מפוארטו ריקו. קבוצה אחרת שאמורה הייתה להגיע ממקסיקו, לא הגיעה בסופו של דבר לארץ, בשל חשש מהתפשטות שפעת החזירים.

למרות מהלכי המינוף המתוכננים, אומר קאופמן: "כמובן שבהשוואה לביקור של האפיפיור הקודם בארץ, בשנת 2000, הביקור הנוכחי היה פחות מוצלח. בין היתר, מכיוון שלקראת הביקור ההוא הייתה שנה מראש להתארגן, וגם בשל המשמעות הסמלית של השנה ההיא: 2000. יחד עם זאת, הביקור הנוכחי היה מוצלח ומבחינתנו יש ציפייה לתנועה של תיירות קתולית לארץ, שאינה מתאפיינת באהדה עיוורת לישראל כמו האוונגליסטים. לכן העובדה ש"בכיר הקתולים" ביקר בארץ, מהווה תמריץ ודוגמה. אנו מקווים שגם משרד התיירות ימנף את הביקור וישקיע בשיווק".

לדברי קאופמן, רוב תנועת הצליינים שהגיעה בשבוע שעבר, כ-90%, לנה בצפון הארץ: "בעיקר בנצרת, בטבריה, בקיבוצים סביב הכנרת שהיו מלאים עד אפס מקום, וקבוצה אחת לנה גם בעכו".

"בצפון הארץ מאוד נהנו מהביקור, ואולם בירושלים פחות – מכיוון שלנו בה בעיקר עיתונאים", אומר סגן נשיא התאחדות המלונות, רפי פרבר. לדבריו, הגם שהאפיפיור לא קרא קריאה ישירה למאמיניו לבוא ולבקר בישראל, כפי שעשה קודמו בביקורו בישראל בשנת 2000: "מדובר בביקור סופר חשוב למדינה, זה פרסום אדיר לישראל. אז במובן הזה של אי-הקריאה יש אכזבה קלה, אבל התוצאות ייראו בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות