אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיו שחורי כבר לא יכול לחכות: "קניון עם חנות H&M ייהנה מעוד 5,000 איש ביום" צילום: עמית שעל

זיו שחורי כבר לא יכול לחכות: "קניון עם חנות H&M ייהנה מעוד 5,000 איש ביום"

מנכ"ל קניון שבעת הכוכבים, שהוסמך על ידי משפחת חורש לנהל מגעים בעניין סגירת מיקומי חנויות H&M בארץ, מאמין שלרשתות המקומיות אין מה להילחץ. ומה בנוגע לגאפ? "אני לא חושב שהם יחוללו מהפכה", הוא אומר

18.05.2009, 10:15 | גלי ברגר

זיו שחורי, מנכ"ל קניון שבעת הכוכבים בהרצליה, לא ממש מתרגש מהמיתון. רשתות אופנה נתונות בקשיים, חלקן - כמו ילדותי - אף מחפשות קונה שיושיע אותן. אלא ששחורי, שמנהל את שבעת הכוכבים בשלוש השנים האחרונות, רגוע. "היום על כל חנות שמתפנה יש לי מאה חנויות שמוכנות לשלם יותר. הלחץ מטורף. אבל לצערי רוב החוזים ארוכים", הוא אומר בראיון ל"כלכליסט". עם זאת, למרות האופטימיות שהוא משדר, לא הכל יישאר על כנו.

הכל ורוד? אין שוכרים שמתלוננים על הקושי?

"בתקופה האחרונה אין פה הרבה תלונות. אנחנו נעלה את שכר הדירה לחוזים שמתחדשים ב־2009–2010, כי המחירים שלנו נמוכים מאוד, בייחוד לאלו שלקחו חנויות בשלב הראשון של ההקמה, בשנת 2000".

אילו שינויים עומדים להיות בקניון?

"ב־2010 כמה מהחוזים נגמרים ולא כולם ימשיכו איתי בשנה הבאה". שחורי לא מוכן לפרט, אלא רק בעניין החנות טאואר רקורדס, שנמצאת במיקום מרכזי בקומה השנייה. "אני מקווה מאוד שרשת פול אנד בר תיכנס במקומם. אבל גם אם זארה ו־H&M יחליטו לפתוח חנויות בקניון, הרווחתי את לחמי בכבוד".

H&M. תחרות בונה, צילום: בלומברג H&M. תחרות בונה | צילום: בלומברג H&M. תחרות בונה, צילום: בלומברג

הקשר של שחורי עם H&M שונה משל מנהלי קניונים אחרים. בעוד הם מחזרים על פתחה של משפחת חורש, שקיבלה את הזיכיון לרשת האופנה השבדית, שחורי, כפי שפורסם ב"כלכליסט", הוסמך על ידיהם לנהל חלק מהמגעים בנוגע לסגירת מיקומי החנויות. בתמורה התחייבה הרשת לפתוח את אחת מחמש החנויות הראשונות של הרשת בקניון.

לדברי שחורי, כ־10–12 חנויות של H&M ייפתחו בישראל בשנים הקרובות. חנות ראשונה של הרשת תיפתח ככל הנראה במרץ־אפריל 2010 בתל אביב. הקניונים המובילים כרגע לפתיחת החנות הראשונה הם מרכז עזריאלי ודיזנגוף סנטר.

איך תשפיע הכניסה של H&M על שוק האופנה?

"כשזארה הגיעו לארץ, אני זוכר את הלחץ של גבי רוטר מקסטרו. הוא נבהל. בפועל, קסטרו השתפרו והתחילו לחשוב אחרת. להערכתי, תחרות היא בונה וחשובה, ולכן הכניסה של H&M תעשה לשוק רק טוב".

האם הכניסה של H&M וגאפ תשפיעה על מפת הקניונים?

"קניון שתהיה בו חנות של H&M ייהנה מעוד 5,000 איש ביום שייחשפו לחנויות אחרות. בנוגע לגאפ - אני לא חושב שהם יחוללו מהפכה".

האיש שבנה את קניון רמת אביב

שחורי הוא שועל קניונים ותיק. הוא הקים את קניון סביונים ואת קניון רמת אביב בימים שאפריקה ישראל עוד היתה שייכת לבנק לאומי. לאחר שפרש מאפריקה הקים שחורי חברה משותפת עם אריה קופילר, משווק קניונים, והשניים עסקו בניהול מרכזים מסחריים. לפני שלוש שנים, כאמור, הגיע לשבעת הכוכבים.

קניון ארנה המחודש ייפתח בקרוב. עד כה הוא לא הצליח להשפיע מהותית על שבעת הכוכבים. האם אתה חושב שהפעם זה יהיה שונה?

"כל מרכז מסחרי שנפתח בסביבה הוא מטריד. בגדול הוא לא היווה תחרות מולנו, אבל אנחנו מכינים את עצמנו לבאות".

יש יותר מדי קניונים בישראל?

"ציבור הקונים לא גדל, רק הקניונים. להערכתי אין עוד מקום לבנות עוד קניונים בארץ. הם אוכלים אחד את השני. אני מתאר לעצמי שעוד מעט ירגישו את זה בכפר סבא עם הפתיחה של G".

מה זה מנהל קניון טוב?

"מנהל קניון זה ראש עיר קטן. אני שותף של בעלי העסקים, ואין לי אינטרס להעלות להם את שכר הדירה ולראות אותם קורסים בעוד שנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות