אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשיינים: 15% מהחברות עברו לשבוע עבודה מקוצר צילום: shutterstock

התעשיינים: 15% מהחברות עברו לשבוע עבודה מקוצר

במקביל להורדות השכר נאלצו חברות התעשייה לצמצם בהוצאות. 30% מהחברות הוציאו עובדים לחופשה מרוכזת על חשבון ימי חופשה, 80% צמצמו שעות נוספות ו-51% צמצמו את תקציבי הרווחה

18.05.2009, 08:45 | כתב כלכליסט

בשל המשבר הכלכלי נאלצו חברות התעשייה, במקביל להורדות השכר, גם לצמצם בהוצאות ולנקוט בצעדי התייעלות מגוונים - 19% מהמפעלים הגבילו את הקילומטראז' לעובדים בשיעור ממוצע של כ- 20%. כך נמסר מהתאחדות התעשיינים.

מהסקר מתברר כי 18% מהחברות צמצמו את סבסוד הארוחות, 51% מהמפעלים דיווחו על צמצום תקציבי הרווחה, ו- 40% מהחברות צמצמו את תקציב ההדרכה.

21% מהמפעלים הפחיתו את סך המתנות לחגים, 4% צמצמו את גילום הרכב ו-3% צמצמו את ההחזרים על הוצאות נסיעה.

הצעד העיקרי שבוצע הינו צמצום שעות נוספות – 80% מהחברות שהשתתפו בסקר צמצמו שעות נוספות, אולם יותר ממחציתן לא הסתפקו בכך וביצעו מהלכי התייעלות נוספים.

30% מהחברות הוציאו את העובדים, למעט ההנהלה, לחופשה מרוכזת על חשבון ימי החופשה של העובדים. חלק מהמפעלים אפשרו לעובדיהם לקחת חופשה על חשבון ימי חופשה עתידיים. מספר ימי החופשה היזומה הממוצע - 5 ימים בחודש. 7% מהמפעלים נאלצו להוציא את עובדיהם, למעט ההנהלה, לחופשה מרוכזת ללא תשלום (חל"ת). מספר ימי החופשה היזומה ללא תשלום: 5.5 ימים בחודש.

מהסקר של התאחדות התעשיינים מתברר, כי 15% מהמפעלים עברו לשבוע עבודה מקוצר. מרביתן ביצעו זאת על-חשבון ימי החופשה של העובד ורק המיעוט מהן נקטו בצעד זה תוך הורדת שכר.

10% מהחברות קיצרו גם את שבוע העבודה של דרג ניהול הביניים, 7% קיצרו את שבוע העבודה לכלל העובדים בחברה, לרבות ההנהלה הבכירה.

עוד מתברר מסקר התאחדות התעשיינים, כי, 6% מהחברות קיצרו את שבוע העבודה לעובדים, למעט ההנהלה, תוך הורדת שכר בהתאם. 4% קיצרו את שבוע העבודה לכלל העובדים, לרבות ההנהלה הבכירה והנהלת הביניים.

11% מהמפעלים צמצמו היקפי משרה לעובדים, להיקף משרה ממוצע של 92%. כל זאת, תוך שמירה על מספר ימי העבודה שהיו נהוגים עד כה והורדת שכר בהתאם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות