אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד אקסלינק משיק סטארט-אפ חדש

מייסד אקסלינק משיק סטארט-אפ חדש

רוני צארום הקים את "watchitoo", רשת חברתית המאפשרת לכמה משתתפים לצפות בקטע וידיאו מסוים ולשוחח עליו בזמן הצפייה. הכוונה היא לנסות למכור את הפלטפורמה לאתרי וידיאו מסחריים כגון mako של קשת או Hulu האמריקאית

18.05.2009, 09:12 | אסף גלעד
היזם הוותיק רוני צארום, מי שמכר את אקסלינק לקומברס בכ-550 מיליון דולר בתחילת העשור והקים מאז עוד מספר חברות סטארט-אפ וקרן פרטית להשקעות, השיק היום (ב') חברת סטארט-אפ חדשה, המפעילה אתר אינטרנט ששם לו למטרה לשנות את האופן שבו אנו מתקשרים באינטרנט.

חברת הסטארט-אפ וואצ'יטו (watchitoo), המעסיקה 6 עובדים בישראל ובניו-יורק, פיתחה בשנה האחרונה רשת חברתית המאפשרת לעד 4 משתתפים לצפות באותו קטע וידיאו, מצגת או תמונה ולשוחח על כך באמצעות שיחת טלפון או וידאו-צ'אט. בשלב ראשון פתוחה הרשת כגרסת בטא פרטית.

 "פלטפורמות שיתוף תוכן קיימות כיום, מיוטיוב עד HuffingtonPost, מאפשרות למשתמשים לצפות בתוכן ולהגיב על תוכן, אך הדבר לא מתבצע בסביבת זמן אמת, בעוד רשתות חברתיות ומסרים מיידיים כגון פייסבוק מאפשרים שיחות בזמן אמת, אך לא ניתן לעשות זאת תוך צפייה בתוכן משותף." אומר צארום. "ניסיתי לבנות אתר שמשלב את כל החוויות האלה - כך קבוצה של אנשים יכולה לשלוט על תוכן באופן אינטראקטיבי".  

בוואצ'יטו לא בונים רק על הרשת החברתית האינטרקטיבית. את הטכנולוגיה מתכוון צארום, המשמש נכון להרגע כמנכ"ל החברה, למכור גם לרשתות חברתיות אחרות או לאתרי וידאו מסחריים. צארום לא פוסל שימוש של הטכנולוגיה שלו באתרים כגון הולו או מאקו, שבהם יכולים מספר חברים לצפות במערכון מסוים או בפרק בסדרה ולהגיב לה בזמן-אמת.  

צארום, יליד רמלה, התפרסם כמי שייסד ומכר, בשיתוף עם אילן תירוש, את חברת אקסלינק לקומברס תמורת 550 מיליון דולר במניות בשנת 2000. את 200 המיליון שקיבל צארום במניות מיהר לממש והשתלב בקומברס כמנהל חטיבת האינטרנט הנייד. ב-2001 עזב את קומברס לאחר חילוקי דעות עם ההנהלה ומאז הוא משמש כאנג'ל. באמצעות קרן דסימה (Decima) שבבעלותו, הוא משקיע בסטארטאפים שונים, כשהבולט בהם הוא אקסנה, חברת אחסון המידע שמשה ינאי, ממייסדי XIV, משמש כיו"ר שלה.

"דסימה תמשיך להשקיע ביזמים. אני ממשיך להאמין בסטארטאפים - החידוש והמהפכות הטכנולוגיות יגיעו מהם" אומר צארום. "לכן אמשיך להשקיע בחברות אינטרנט ומערכות מידע".

כמי שבילה שנים כבכיר בקומברס, אתה יודע לאן היא הולכת?

"אני הרבה זמן כבר לא שם, ולא מכיר את קומברס של היום. קומברס תמיד היתה באזור מעניין של טכנולוגיה ועסקים, אבל כיום יש הנהלה חדשה שאינני מכיר כלל"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות