אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ נפסק: סונול ובטר פלייס מנתקים את הזרם

המו"מ נפסק: סונול ובטר פלייס מנתקים את הזרם

ל"כלכליסט" נודע כי לא יוקמו עמדות טעינה למכוניות חשמליות בסניפי סונול. הסיבה: מחלוקת סביב ההתקנה

19.05.2009, 08:50 | ליאור גוטמן

מספר עמדות הטעינה למכוניות חשמליות הצטמצם. ל"כלכליסט" נודע שנדחה שיתוף הפעולה בין בטר פלייס (Better Place) לחברת ההשקעות גרנית הכרמל מקבוצת עזריאלי, המחזיקה בקבוצת האנרגיה סונול. הסיבה: גם מנהלי בטר פלייס וגם מנהלי סונול ביקשו להקים את תשתית הטעינה באופן עצמאי.

בטר פלייס פועלת זה כשנה להתקנת עמדות טעינה למכוניות חשמליות בפריסה ארצית, והקימה כבר יותר מ־800 עמדות. בין היתר ביקשה להקים עמדות בנכסי גרנית הכרמל, הכוללים גם את סונול. "הכוונה היתה להשביח את נכסי החברה", מספר בכיר המקורב לנושא. לדבריו נתגלעה מחלוקת בין הצדדים בדבר זהות המתקין, וכשלא נמצאה פשרה, הופסקו המגעים. "נכון להיום הנושא לא מתקדם בקצב מספק, ולכן הוחלט להשאיר את נכסי גרנית נטולי עמדות. עם זאת, ייתכן מצב שבעתיד תחזור גרנית לבחון שוב את האפשרות הזאת", הוסיף הבכיר.

מחברת גרנית הכרמל אישרו את קיום הפגישות עם בטר פלייס, והוסיפו שהדבר לא הבשיל לכדי מו"מ. מחברת בטר פלייס נמסר: "החברה החלה בפריסת תשתיות במוקדים רבים בארץ על מנת להתכונן לקראת הגעת הרכב החשמלי. במסגרת פעילותה קיימה ומקיימת בטר פלייס מגעים עם גופים רבים במשק. נשמח לראות את גרנית הכרמל שותפים לתהליך באמצעות התקנה עמדות הטענה בנכסיה האסטרטגים לצרכן הישראלי. יצוין שבטר פלייס תשא בעליות הקמת עמדות הטעינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות