אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסכם עם מונסנטו עדיין לא מצליח להעביר את אבוג'ן לרווח צילום: אביגיל עוזי

ההסכם עם מונסנטו עדיין לא מצליח להעביר את אבוג'ן לרווח

ההפסד הוכפל מ-669 אלף דולר ל-1.4 מיליון דולר בעיקר בשל הוצאות מימון. החברה רשמה הכנסות של 2.4 מיליון דולר לעומת 114 אלף דולר ברבעון המקביל

19.05.2009, 10:22 | כתב כלכליסט

חברת אבוג'ן מסכמת את הרבעון הראשון של 2009 עם הפסד של 1.4 מיליון דולר, כפול מההפסד ברבעון המקביל אשתקד, כ-669 אלף דולר.

הכנסות החברה הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר בהשוואה 114 אלף דולר ברבעון הראשון, זאת בשל העסקה עליה חתמה החברה עם ענקית הזרעים מונסנטו. הרווח התפעולי ברבעון הראשון עמד על 624 אלף דולר, זאת בהשוואה להפסד תפעולי של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

איתור ואפיון גנים רצויים, מערכות ולידציה ייחודיות ושיטות טיפוח מתקדמות. תוכניות הפיתוח של אבוג'ן מתמקדות בשיפור תכונות מפתח בצמחים, כגון רמות יבול ועמידות ליובש, וכן בפיתוח צמחים משופרים, המיועדים להפקת דלקים ביולוגיים. לאבוג'ן הסכמי רישיון ושיתופי פעולה עם החברות המובילות בעולם בתעשיות האגרו-ביוטק והאנרגיה החלופית.

הוצאות המחקר והפיתוח נחתכו בכמעט שני שליש והסתכמו ב-340 אלף דולר לעומת 903 אלף דולר ברבעון המקביל. הסיבה לכך היא רישום חשבונאי שהעביר את פיתוח המו"פ עם מונסנטו לסעיף עלות המכר.

סעיף הוצאות המימון פגע במיוחד בחברה בשל שיערוך כתבי אופציות, רישום התחייבויות למדען הראשי והתחזקות השקל לעומת הדולר שהביאו להוצאות מימון נטו בהיקף של 2 מיליון דולר לעומת הכנסות מימון בהיקף של 83 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

החברה רשמה הפסד נקי של, 1.4 מיליון דולר - 6 סנט למניה, לעומת הפסד של 669 אלף דולר ברבעון המקביל - גם 6 סנט למניה.

יתרות המזומנים, שווי מזומנים והשקעות לזמן קצר של החברה הסתכמו בסך של כ-30 מיליון דולר.

עופר חביב, מנכ"ל ונשיא אבוג'ן מסר בהודעת החברה כי "אנו שמחים לסכם רבעון נוסף של צמיחה ופעילות מואצת בשני התחומים העיקריים בהם פועלת החברה - פיתוח תכונות משופרות למגוון גידולי מפתח בחקלאות ופיתוח גידולים לתעשיית הדלקים האלטרנטיביים. ברבעון הראשון של 2009 המשכנו, כמתוכנן, בביצוע פעילויות המו"פ שלנו תחת שיתופי פעולה עם חברות האג-ביוטק המובילות בעולם, ביניהם הסכם בן חמש שנים עם חברת מונסנטו, שהחל באוגוסט 2008. בנוסף, באפריל השנה הודענו על הסכם שיתוף פעולה בן שלוש שנים עם חברת Bayer CropScience לשיפור יבול באורז. במהלך רבעון זה, חיזקנו באופן משמעותי קיבולת הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו לגילוי גנים וולידציה בצמחים, באמצעות הרחבת תשתיות המעבדות המולקולריות, חדרי התרביות, החממות והמשרדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות