אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד העובדים בבית המכס בחיפה מעוניין להכריז על סכסוך עבודה איור: יונתן וקסמן

ועד העובדים בבית המכס בחיפה מעוניין להכריז על סכסוך עבודה

הוועד והעומד בראשו מאשימים את המנהל רוני בר סיני ב"התעלמות מקיומם", קבלת החלטות חד צדדיות, מינויים אישיים ופגיעה בזכויותיהם. ההסתדרות במרחב חיפה תומכת בבקשה

19.05.2009, 17:00 | הדר קנה

ועד עובדי בית המכס בחיפה והעומד בראשו, צביקה כהן, דורשים להכריז סכסוך עבודה, מאחר ולטענתם, המנהל רוני בר סיני "מתעלם מקיומם" ומבצע צעדים ארגוניים, באופן חד צדדי, תוך פגיעה, בין השאר, באמהות עובדות ומינוי אנשים לתפקידים שונים תוך התעלמות מקיום הוועד. בבית המכס מועסקים כ-120 איש בהסכם עבודה קיבוצי.

לדברי כהן, "מנהל בית המכס סבור שהתפקיד של ועד העובדים הוא לבחור את הצבע של האריחים במשרד ואת מסלולי הטיולים של העובדים. לדידו, ועד העובדים אינו מוסמך לטפל בזכויות עובדים. הוא מנהל את המכס כאילו היתה זו האחוזה הפרטית שלו והעובדים חשים מבוזים ומושפלים.

"מנהל המכס", אומר כהן, "חושב שהוא יכול להעביר כל עובד מתחנת עבודה אחת לאחרת, מעכשיו לעכשיו, ללא כל התייעצות עם איש. העובדים חיים בפחד תמידי מחשש למקום העבודה שלהם".

מזכירות ההסתדרות במרחב חיפה המליצה בפני הוועדה לתיאום וביצוע בהסתדרות להכריז על סכסוך עבודה במקום. במסמך שהכין היועץ המשפטי של המרחב, עו"ד אילן גורביץ, נטען כי העילות לסכסוך העבודה הן פגיעה במעמד ועד העובדים הנבחר ובחופש ההתארגנות שלהם, התעלמות מופגנת ומידור מכל העניינים שהוועד מבקש להיות מעורב בהם, כגון איסור פגישות של מנהלים בכירים עם הוועד ואי-הזמנת הוועד לאירועים ארגוניים, פיטורי עובדים והנעת עובדים תוך פגיעה במעמדם, ללא עדכון או היוועצות בוועד העובדים.

עוד מאשים גורביץ' את הנהלת בית המכס בהפעלת לחצים על עובדים, שלא בידיעת הוועד, בניצול מרות לקבלת הסכמתם לפגיעה בזכויותיהם, בהתנהלות בחוסר תום לב כלפי ועד העובדים באיתור מועמד למשרת ממונה יס"מ (יחידת סמים) ובסירוב לשיפור תנאי עבודה ותנאים נלווים לעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות